הרב בצרי נכשל בניסיון להוציא דיבוק און ליין

לפני כחודש ניסה הרב בצרי להוציא דיבוק בשיחת וידאו לברזיל ובעקבות הכישלון החולה טס לארץ בניסיון חוזר לבצע את הטקס העתיק

יצחק טסלר | 7/1/2010 11:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחד מבכירי המקובלים בעולם היהודי, הרב דוד בצרי, נכשל בניסיון להוציא דיבוק בעזרת שיחת וידיאו. כפי שפירסם nrg מעריב לפני כחודש וחצי, הרב בצרי ניסה לבצע טקס הוצאת דיבוק בעזרת שיחת וידיאו לברזיל, שם התגורר החולה.
הרב דוד בצרי
הרב דוד בצרי פלאש 90


הרב בצרי ביצע בעבר בהצלחה את הטקס הייחודי במהלכו "מוציאים רוח" שהשתלטתה על גופו של אדם אחר, אבל באירוע הנדיר שנערך לפני כחודש וחצי, הטקס לא התבצע בנוכחות המטופל, אלא בעזרת שיחה וידיאו שארכה שעות ארוכות, במהלכה הרב בצרי ועשרה מתלמידיו חזרו על פסוקים ועל ביטויים קבליים.

האתר החרדי לדעת חשף כי הרב בצרי נכשל למעשה בניסיון הקודם להוציא את הדיבוק ולכן החולה מברזיל טס לישראל כדי שהרב בצרי יערוך טקס חדש. אתמול בערב הרב ניסה לשוב ולנסות להוציא את הדיבוק, בירושלים, אולם הטקס שוב נכשל.

אגב, לבקשת הרב בצרי, החולה מברזיל הלך אתמול לבקש את ברכתם של גדולי הרבנים החרדים. בין השאר הוא ביקר אצל הרב יוסף שלום אלישיב, אצל הרב לייב רבינוביץ מחבר הספר "מעדני השולחן". החולה גם ביקר אצל הרב יעקב מאיר שכטר, האדמו"ר מאמשינוב, הרב זונדל קרויזר, הרב חיים קנייבסקי ולאחר מכן ביקש ברכה מהרב אהרון יהודה לייב שטיינמן.

על פי המסורת היהודית - דיבוק הוא מצב בו רוח של אדם שמת משתלטת על אדם חי וגורמת לו לאובדן הכרה, פירכוסים, עיוות בפנים ודיבור בשפה או בצורה לא ברורה. במזרח אירופה התפתח טקס הוצאת דיבוק המבוסס על תורת הקבלה. מאידך, בציבור החרדי-הליטאי מתייחסים לנושא בזלזול ובביטול.

 

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים