הרב זמיר כהן: הומו מתאבד כשהוא לא נאה

בתגובה לדברי הרב כהן שהקים את ערוץ "הידברות" אומרים בקבוצת ההומואים הדתיים "חברותא": הוא מדבר מתוך בורות

יצחק טסלר | 18/1/2010 10:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הקהילה הגאה בכלל והדתיים שבתוכה בפרט, הם יעד קבוע של העלבות והשמצות מצד רבנים ומחזירים בתשובה. השבוע נרשם פרק חדש ומפתיע בתחום זה לאחר שדווקא הרב זמיר כהן שהקים את ערוץ "הידברות", שנועד לקרב בין חילוניים לדתיים, השמיע דברים שעלולים לעורר מחלוקת וגם לגרום עלבון צורב בקרב הקהילה הגאה.
 צילום: רויטרס


בתוכנית "מקום לשאלה" המשודרת בערוץ הידברות, התראיין הרב כהן על ידי העיתונאי דודו כהן. הרב כהן טען לכאורה כי הומואים מזדקנים מתאבדים לכאורה בגלל שהם אינם נאים. לדברי מקים ערוץ "הידברות" הומוסקסואליות היא צורת חיים שאינה טבעית, אך למרות זאת הוא טען שאין לנהוג באלימות נגד ההומואים.

בראיון אמר הרב כהן: "אני מגדיר את העניין הזה בעיה, אם כי אני לא שופט ולא דן, אבל יש כאן בעיה מסוימת שאנשים חיים בצורה לא טבעית... למי שיש שנטייה כזו – הרי אין ספק שיש לו בעיה. הוא לא מקים משפחה, הוא לא מביא ילדים לעולם".

לאחר מכן טען הרב כהן כי לכאורה ההומואים המזדקנים מתאבדים משום שהם מאבדים את יופיים. לדברי הרב כהן: "הרי כשהוא צעיר הכול נראה נחמד ויפה, אבל כאשר הוא מתבגר – אחוז המתאבדים הגבוה ביותר בעולם הוא בין בעלי הנטיות האלה שמגיעים לגיל מסוים, הגוף כבר לא נראה כמו בעבר, הם לא מבוקשים כמו בעבר, בדרך כלל בני זוג כאלה גם נפרדים".

הרב כהן גם ניתח את הפרידות בקהילה הגאה בטענה כי מדובר ב"קשר שהוא לא טבעי, שאלוקים לא יצר אותו בטבע העולם – הוא לא מחזיק מעמד ואורך זמן. אז יחזיקו מעמד כמה שנים, יבזבזו את הזמן אחד של השני, יגיעו בסופו של דבר לגיל של פרידה, ואז הוא נשאר בודד וגלמוד ומסכן".
דווקא צעירים מרבים להתאבד

ארגון "חברותא – הומואים דתיים", שחשף את הראיון מעורר המחלוקת של הרב כהן מסר בתגובה: "אנו רואים בעצב אמירות כשל הרב זמיר. אלו אמירות שלא מוסיפות חכמה אלא מוליכות בערות, אמירות שלא תורמות לדיון אלא מנציחות דעות קדומות.

"אם כבוד הרב היה מעיין היטב בסטטיסטיקות, הוא היה מגלה שרוב ניסיונות ההתאבדות של צעירים הומוסקסואלים מתרחשים בתקופת ההתבגרות, והיחס המספרי הוא 2 עד 3 לכל ניסיון התאבדות של צעיר הטרוסקסואל, וזה

מהווה כ-30% ממקרי ההתאבדות לשנה של צעירים. כך שיש כאן בעיה של ממש שבמקום לחקור לפשרה ולדעת כיצד לטפל בה, כבוד הרב מעדיף לטעון בבורות מבישה שהומואים מתאבדים כשהם מגיעים למצב כש'הגוף לא נראה כפי שנראה בעבר'.

"צר לנו לקבוע שאם היופי נעדר כאן, הרי שהוא נעדר מאמירותיו של הרב זמיר, שמקצתם אף מעודדים עצבות שיכולה לגרום להתאבדויות. ועל זה נאמר בפרי אבות 'חכמים היזהרו בדבריכם'".

ליחצו כאן­כדי להיכנס לפורום הומואים-דתיים בתפוז

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים