נשק הרשויות: ערימות זבל ליד בית רה"מ

השלב הבא במחאת הרשויות יתמקד במקבלי החלטות. החל משבוע הבא לא תפונה אשפה מבתיהם של נתניהו, שר האוצר ושר הפנים

יובל גורן | 12/3/2010 9:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אם אתם גרים בשכנות לראש הממשלה, לשר האוצר או לשר הפנים, כדאי שתתחילו להתכונן: במסגרת פעולות המחאה נגד הקיצוץ בתקציבי החובה לרשויות המקומיות, מתכננים ראשי מרכז השלטון המקומי להפסיק את עבודות הניקיון ואיסוף האשפה מהרחובות הסמוכים לבתיהם של מקבלי ההחלטות במדינה.
 
ערימת אשפה בחיפה בעיצומה של אחת השביתות הקודמות.
ערימת אשפה בחיפה בעיצומה של אחת השביתות הקודמות. תצלום ארכיון: הרצל שפירא

לאחר שהשביתו את השירותים המוניציפליים למשך יממה ביום רביעי, החליטו במרכז השלטון המקומי לעלות שלב במאבק נגד קיצוץ מענקי האיזון לרשויות המקומיות.

אולם הפעם, כך לדברי גורם במרכז השלטון המקומי, המטרה היא לא לגרום עוגמת נפש לאזרחים, אלא להתמקד בפעולות שישפיעו בעיקר על מי שאחראי לקיצוץ הדרסטי: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי.
נבדקת האפשרות להפסיק את עבודת פקחי העירייה סביב משרדי הממשלה

בהתאם לכך, החל מיום ראשון הקרוב יופסקו שירותים הניתנים למשרדי הממשלה הממוקמים בכמה מהערים המרכזיות, כגון קריית הממשלה בתל אביב, לרבות פינוי אשפה, ניקיון המשרדים והפסקת מתן הכשר ואישורי תקינות למזון במקומות אלו. המשמעות: העובדים לא יורשו להכניס מזון למשרדיהם.

מלבד זאת, במרכז השלטון המקומי אמרו כי נבדקת האפשרות להפסיק את עבודת פקחי העירייה סביב משרדי הממשלה, מה שיאפשר לכל אזרח להחנות

את מכוניתו סמוך אליהם בלי חשש מקבלת דוח חניה. הצעד יקשה מן הסתם על עובדי המשרדים למצוא חניה מסודרת.

ביום שני יתקיים כנס חירום של בכירי הרשויות המקומיות והפקידות הבכירה של הרשויות בסינמטק בתל אביב, אליו הוזמנו גם ראש הממשלה, שר האוצר ושר הפנים. יומיים לאחר מכן, ביום רביעי, צפויה להתקיים הפגנה מול משרד האוצר בירושלים, בהשתתפות ראשי מרכז השלטון המקומי ואלפי עובדי רשויות מרחבי הארץ.

השביתה תימשך יותר מיום אחד

יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט אמר אתמול: "צר לנו כי האוצר מתעקש להוביל למבוי סתום ולמרות ההצהרות, כלל לא מדובר על מתווה פשרה. אנחנו לא ששים להפגנות ולמאבק, אך המחויבות שלנו היא לתושבים שלנו, אחרת הם ישלמו הרבה יותר עבור המים והרבה יותר מסים".
 
בשלב זה לא ברור אם ומתי יכריז מטה המאבק על שביתה כללית נוספת של הרשויות המקומיות, אולם לדברי גורם במרכז השלטון המקומי, "כשזה יקרה השביתה תהיה יותר רחבה, ותימשך יותר מיום אחד".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים