המשטרה נגד היצאניות: חוף תל ברוך - הסוף

במסגרת מאבק להעברתן של היצאניות הפועלות במקום זה שנים נעקרו שיחים ששימשו מסתור, כל רכב שעוצר נבדק ואף הותקנה תאורה חזקה

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 22/4/2010 7:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מהפכה באחד מאתרי הזנות המפורסמים של תל אביב: זונות תל ברוך נאלצות לנוע צפונה, לאזור חוף מנדרין, בעקבות מבצע משטרתי שנועד להקשות על חייהן ועל פרנסתן.
יצאניות בחוף תל ברוך
יצאניות בחוף תל ברוך  צילום: בייגל


עוד כשהעיר תל אביב הייתה בחיתוליה נהגו היצאניות להתמקם בחוף תל ברוך ובכבישי הגישה אליו ולהציע את גופן תמורת תשלום. מדובר היה במיקום טוב: החוף ממוקם בצפון העיר, רחוק מבתי התושבים, והוא מוקף בדיונות חול מוזהבות.

בשנה האחרונה החלו להצטבר תלונות רבות של דיירים בכמה שכונות בצפון תל אביב ובהן: שיכון ל', נווה נאמן, תל ברוך צפון ואזורי חן, על כך שהיצאניות פוגעות פגיעה קשה באיכות החיים שלהם.

"העובדה כי שכונות חדשות הוקמו בסמוך לחוף תל ברוך במקומות שבעבר היו דיונות רק החמירה את המצב", אמרה מפקדת משטרת תל אביב צפון, סגן ניצב סיגל בר צבי. "הן היו נוהגות לפקוד את בנייני המגורים, להתקלח בחדרי האשפה של הבתים, ולקיים יחסי מין לעיני ילדים קטנים המתגוררים בבתים. מדי יום היו מוצאים הדיירים שרידים שהעידו על עיסוקן של הבנות: קונדומים משומשים, אביזרי היגיינה ועוד".
היצאניות נודדות צפונה

במשטרה מציינים כי בנוסף על כך, זנות נחשבת למחוללת פשיעה כמו שוד, שימוש בסמים, גניבות, מעשי אלימות וקטטות, ומושכת עברייני מין פוטנציאליים.

במהלך החודשים האחרונים הצליחה המשטרה בפעם הראשונה להרחיק את היצאניות מחוף תל ברוך. המשטרה קבעה ליצאניות מקום אסור לפעילות ומקום המותר לפעילות שבו היא מעלימה עין, וכך 70 היצאניות שפקדו את חוף תל ברוך נודדות

מדי יום צפונה, לחוף מנדרין.

התוכנית, שיזמו תת ניצב משה צ'יקו ובר צבי, מבוססת על שלושה עקרונות: תשתיות, הסברה ואכיפה. בחלק המרכזי, בשיתוף עם עיריית תל אביב, נבנתה תוכנית שכללה תמרור של כל המדרכות בכבישים המוליכים לחוף תל ברוך בתמרורי אין עצירה וחניה. במקביל, הוצבו סלעים בשולי הכבישים כדי למנוע ירידה של כלי רכב מהכביש אל הדיונות.

דוחות תנועה ללקוחות

העירייה עקרה את כל השיחים והצמחייה שמאחוריהם הסתתרו הלקוחות והיצאניות, ובמקביל הוצבו תמרורי אין כניסה בכל השבילים והדרכים המובילות מהכבישים אל הדיונות שבהם נהגו לעבור היצאניות.

בנוסף, התקינה העירייה תאורה רבת עוצמה בכל האזור כדי להקשות על פעילות היצאניות. כמו כן, החלה פעולת הסברה. "היה חשוב לנו להבהיר להן שאנחנו לא נטפלים אליהן משום שהמשטרה חברה בקשר פסול של משטרה והון, אלא משום שהן מטרד לאזור ולכן חשוב לנו שיתרחקו מאזורי המגורים", אמר קצין במשטרת תל אביב.

לאחר שענייני התשתית וההסברה הסתיימו, החל שלב האכיפה. מדי ערב, מזה כשלושה חודשים, מציבה המשטרה מחסומים וכל רכב נבדק. כל רכב שעוצר בשולי הכביש באדום-לבן מקבל דוח מהמשטרה או מפקחי העירייה, וכל רכב שיורד לדיונות ועובר על תמרור האין כניסה מקבל אף הוא דוח תנועה.

כך נוצר מצב שגם היצאניות וגם הלקוחות הבינו שאין טעם לעבוד ולפעול בחוף תל ברוך. "עכשיו הן עברו לדיונות הסמוכות לחוף מנדרין", אומרים במשטרה, "אנו מקבלים הרבה מאוד פניות מתושבי האזור, כי הרחקת היצאניות מתל ברוך לחוף מנדרין שיפרה את איכות החיים, הורידה את הפשיעה והחזירה את תחושת הביטחון. היצאניות, מצדן, הפנימו את העובדה שטוב להן לנהל את העסקים רחוק מבתי התושבים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים