חגג בר מצווה בזכות תלמידי כיתה ו' בקיבוץ

כשילדי קיבוץ סעד שמעו על ילד שלא יכול לחגוג בר מצווה כי למשפחתו אין אמצעים, הם לא היססו, רתמו את הוריהם למאמץ וארגנו חגיגה מרגשת

אורי בינדר | 4/5/2010 9:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הרבה דמעות של אושר זלגו אמש (ב') על המדשאה של קיבוץ עלומים, כאשר חתן בר המצווה הגיע לאירוע שכולו פרי יוזמה ותרומה של תלמידי כיתה ו' מבית הספר שבקיבוץ סעד. עד לפני כחודש כלל לא הכיר הנער המאושר את התלמידים, שהוכיחו מה רב כוחם בסיוע למי שמשפחתו נקלעה למצוקה כלכלית, אשר לא אפשרה לה לממן את בר המצווה של הבן.

חתן בר המצווה ומשפחתו
חתן בר המצווה ומשפחתו צילום: יהודה לחיאני
"אני מתרגש. לא האמנתי שתלמידים שאני לא מכיר יעשו לי אירוע כזה. עד סוף ימיי אזכור להם את היום הגדול הזה", סיפר אתמול בגאווה חתן בר המצווה. "כבר שבועיים שאני לא ישנה מרוב התרגשות", הודתה אמו של חתן השמחה. "זה מרגש ובלתי נתפס. עברנו תקופה לא קלה. כל היוזמה הזו נראית כמו חלום, וקשה להאמין שיש אנשים כאלה טובים בארץ".

האמא הסבירה כי בני המשפחה התקשו לממן בעצמם את בר המצווה. "אירוע כזה במשפחה שלי רק בחלומות יכול היה לקיים. לא חלמתי שהבן שלי יזכה לאירוע מדהים שכזה, ואני מודה לתלמידים ולהורים. לא האמנתי שיש כאלה ילדים שעושים מעשים טובים עם הרב חנוך".

את התודה חייבת האמא לרב חנוך דניאל, מחנך כיתה ו' בבית הספר "דעת סעד", שבקיבוץ סעד. הרב דניאל ישב עם תלמידיו לאחר מבצע "עופרת יצוקה", שמבהלכו התפוצצו רקטות רבות באזור, והחל לארגן את יוזמת בר המצווה.

המחנך הערכי ביקש מהתלמידים רעיונות למשימת בר מצווה שתהיה חינוכית. אחד התלמידים סיפר לו כי אמא שלו עובדת סוציאלית, והוא יברר בעזרתה כיצד ניתן לסייע לקהילה. תוצאות הבירור הביאו לאיתור משפחה שהייתה במצוקה כלכלית ובמצוקת דיור. "ההורים והעובדת הסוציאלית הגיעו אלינו, ולקחנו על עצמנו לארגן להם מסיבת בר מצוה צנועה", משחזר הרב דניאל.
הכל יוזמה של התלמידים - מהרעיון ועד לביצוע

"לאט לאט העניינים התגלגלו לידי איסוף כספים. בפורים הייתה הגרלה ענקית, ותלמידי הכיתה הצליחו לאסוף פרסים ולמנף אותם להגרלה, וכל משתתף שילם סכום צנוע. כך הם הצליחו לאסוף עשרת אלפים שקל. הורים ששמעו על הפרויקט החליטו להצטרף ולתרום אף הם".

כך , למשל, סיפר הרב דניאל כי הורה שבבעלותו חנות צילום בנתיבות תרם לבר המצווה צלם וידאו, צלם סטילס וגם סרט שיוכן עבור המשפחה. הורה אחר, שהוא מנכ"ל התזמורת האנדלוסית, תרם הופעה של התזמורת עם הזמר אמיל זריהן. הורה אחר תרם את החליפה. הורה נוסף, העובד בחברת היי-טק, התרים את המחלקה שלו לקניית תפילין, הורה נוסף תרם 1,500 שקל . "כך הצלחנו לדאוג למימון החגיגה הגדולה של הנער", הסביר הרב דניאל.

המצווה לא הושלמה, והיה צורך להשלים את התפאורה. קיבוץ עלומים, שבעוטף עזה, תרם את חדר האוכל, ומתנדבים מהקיבוץ הסכימו למלצר ללא תשלום. תלמידי הכיתה לא הסתפקו בכל התרומות והיוזמות,

וארגנו גם הופעת מקהלה שהופיעה אמש במהלך האירוע. הם היו אחראים לעיצוב האולם יחד עם ההורים, כולל סידורי חניה ועזרה למלצרים, עד הדחת הכלי האחרון בסוף האירוע. הכל למען ילד שלא הכירו.
 
"הכל יוזמה של התלמידים - מהרעיון ועד הביצוע", מסכם המחנך דניאל. "הדגש זה להראות את ערך הנתינה ובר מצווה זה לא רק להניח תפילין ולעלות לתורה, אלא גם לחשוב על הקהילה בצורה בוגרת, לבוא אחד לקראת השני, כי זה המוטו של בית הספר - להיות טוב, ישר ומאושר. לחשוב מעבר ל'אני הפרטי'".
 
העובדת הסוציאלית מיכל מויאל, שקישרה בין הכיתה לבין המשפחה, הוסיפה: "זו יוזמה חיובית של תרומה לקהילה. תלמידי כיתה ו' פעלו חודשים ארוכים למען המשימה, והחיבור בין המשפחה לבין התלמידים היה סיפור הצלחה. מעולם לא הייתי באירוע מסוג זה. זה מרגש כי אני אמא לילד בכיתה שעשו דברים נפלאים. ריגש אותי כי לא האמנתי שהילדים יצליחו להרים אירוע מדהים כזה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים