מצוקת סטלנים: מחסור בסמים בגלל המשטרה

בשוק הסמים הישראלי לא זוכרים כזה יובש: פעילות המשטרה הביאה לתוצאות בשטח וגרמה למחסור חמור בהרואין, קוקאין ומריחואנה

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 4/5/2010 7:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לחץ המשטרה על שוק הסמים הישראלי מתחיל להראות תוצאות: תחנות סמים בגוש דן מתקשות לספק את הסחורה, ונוצר מחסור בסמים כמו הרואין, קוקאין ואפילו מריחואנה. בלית בררה נאלצים צרכני הסמים הקלים, שמהווים את רוב צרכני הסמים במדינה, לשדרג את הרגלי הצריכה שלהם ועוברים לסמים היקרים יותר. בעקבות זאת, מחירי הסמים רק הולכים ומתייקרים.

סיגריית מריחואנה.
סיגריית מריחואנה. צילום: SXC
שלשום דווח כי בלשי מרחב ירקון עצרו את הבדרנית עדי אשכנזי לאחר שמצאו בביתה אצבע וחצי חשיש. מאות טוקבקיסטים ניצלו את הפרסום כדי למחות על המצוקה שאליה נקלעו כצרכני סמים.

ואכן, שוק הסמים הישראלי עבר באחרונה שינוי דרסטי. מאז הקמת שלוש יחידות המשטרה - מגן בדרום, 747 בנתב"ג ויג"ל בגבול הצפון - נרשמה עלייה חדה במספר התפיסות. "הייתה עלייה של כ-30% במספר התפיסות ב-2008", אמר קצין בכיר במשטרה.

"אנחנו רואים שינוי מגמה בניסיונות לייבא סמים לישראל. בעקבות המאמץ המסיבי שלנו, העבריינים מנסים לפתוח קווי הברחה חדשים", אמר גורם במשטרה. "לכן המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, יצא באחרונה למספר מדינות, ובהן צ'כיה, כדי לקדם שיתופי פעולה".
"כיום לא ניתן בכלל להשיג חשיש"

המשטרה מתגאה במיוחד בעובדה כי בחודשים האחרונים נרשמת התעוררות בניסיונות להבריח סמים שבעבר נחשבו סמים נחותים, כאלה שהשוק המקומי לא התעניין בהם. הסם המרכזי שעשה "קאמבק" הוא האופיום.

בשנתיים האחרונות הצליחה המשטרה לתפוס מספר משלוחים גדולים של אופיום, שהוברחו מאיראן דרך טורקיה. אתמול הותר לפרסום כי ביום שישי הצליחו חוקרי ימ"ר תל אביב, בפיקודו של רב-פקד יוסי גרשון, ובלשי יחידת הסמים של המכס בנתב"ג, בראשותו של אריה חן, לתפוס משלוח ענק של 8.5 ק"ג של אופיום, שנשלח מטורקיה לישראל כשהוא מוסלק בתוך ארבעה ציורים.

"זה סם שכמעט לא השתמשו בו בישראל, אבל בשנתיים האחרונות הסם הפך להיות נפוץ יותר", אמר ראש מפלג הסמים, סגן ניצב ידידיה סבג, שניהל את מבצע המעקב.

אך המכה הקשה ביותר נחתה על צרכני סם החשיש הפופולרי. שנים

עמד מחירה של אצבע חשיש על מאתיים שקל. "בחודשים האחרונים המחיר הכפיל את עצמו, אבל כיום כמעט ולא ניתן להשיג חשיש בכלל", סיפר צעיר הצורך את הסם באופן קבוע. בעקבות זאת צרכנים רבים נאלצים לפתוח את הארנקים ולרכוש מריחואנה משובחת המגודלת במעבדה במחיר גבוה פי שלושה ואף פי ארבעה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים