ארה"ב אישרה סיוע של 205 מיליון דולר ל"כיפת ברזל"

הקונגרס האמריקאי אישר את הצעתו של הנשיא אובמה להקצות לישראל תקציב עבור מערכת להגנה מפני טילים קצרי טווח. יו"ר ועדת החוץ של הקונגרס אמר כי על ארצו להבטיח שלבעלי בריתה יהיו הכלים להגנה עצמית. ח"כ פרץ בירך על ההחלטה והוסיף כי המערכת תהפוך לחלק בלתי נפרד מההגנה על הגבולות

סוכנויות הידיעות ואמיר בוחבוט | 21/5/2010 2:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בית הנבחרים האמריקאי אישר אמש (ה') ברוב גדול את הסיוע לפרוייקט "כיפת ברזל", שיעמוד על 205 מיליון דולר. 401 צירים תמכו בהחלטה, ארבעה התנגדו ושמונה נמנעו.

כיפת ברזל
כיפת ברזל צילום הדמייה: חברת רפאל
הקונגרס אישר את הצעתו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, לסיוע תקציבי לישראל עבור מערכת הגנה מפני טילים קצרי טווח. המערכת, שפותחה ברפא"ל, מיועדת ליירט טילים שהטווח שלהם הוא בין 5 ל-70 ק"מ, בעודם באויר.

"כמעט כל סנטימטר מרובע בישראל נמצא בסיכון הרקטות והתקפות טילים, ועלינו להבטיח כי לבעלי בריתנו החשובים ביותר באיזור יהיו את הכלים להגן על עצמם", אמר יו"ר ועדת החוץ של בית הנבחרים, הווארד ברמן. "הסכנה המאיימת מצד איראן, והאיום העיקש מצד חמאס וחיזבאללה, רק מחזקים את המחוייבות ארוכת השנים שלנו לישראל", הוסיף. 

ח"כ עמיר פרץ (העבודה) בירך אמש את ברק אובמה וחברי הקונגרס שתמכו בהחלטה לאשר את  בקשת ישראל לתמיכה בפרוייקט כיפת ברזל, וכן את שר הביטחון, אהוד ברק, על אימוץ התפיסה שהופכת את כיפת ברזל למרכיב מרכזי בהגנה על העורף, לדבריו, "ככל שיחלוף הזמן, המערכת תהיה חלק קבלתי נפרד מההגנה על גבולותינו בדרום ובצפון". 
3.15 מיליארד דולר בשנת 2013

דובר הפנטגון הסביר שמדובר בהשקעה הישירה הראשונה של ארצות הברית בפרוייקט, שהואץ מאד בעקבות מלחמת לבנון השנייה. "המימון הזה יוכל להגדיל את מספר הסוללות שיוצבו", אמר.

הסכום אמור להתווסף לתמיכה הרגילה של ארצות הברית בתקציב הביטחון של ישראל. בשנת 2009 היקף הסיוע עמד על 2.55 מיליארד דולר, והוא עתיד לגדול בשנים הקרובות עד לסכום של 3.15 מיליארד דולר בשנת 2013.

בחודש מרץ האחרון ביצע מערך הנ"מ של חיל האוויר את תרגיל "טירמיסו" – הניסוי הגדול ביותר שנעשה בתחום ההגנה האקטיבית במדינת ישראל, במהלכו בדק החיל את כלל מערכות ההגנה שיש בידי צה"ל.

מדובר בניסוי מעבדה ראשון מסוגו של חיל האוויר הישראלי, שנועד לבחון את דוקטרינת ההגנה של מדינת ישראל,

באמצעות הפעלת כלל מערכות ההגנה, גם כאלה שעדיין לא נכנסו לפעילות מבצעית.
 בין מערכות ההגנה שחיל האוויר השתמש בהן בתרגיל: כיפת ברזל, הוק, פטריוט, חץ 2, מערכות הגנה אמריקאיות כמו טהאד, אייג'יס ומכ"ם קרני ה-X.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים