בשורה: קרן מלגות הנסיעה לפולין תגדל

משרד החינוך הודיע כי תקציב הנסיעות לפולין שעמד בשנה שעברה על שני מיליון שקלים יעלה ל-5 מיליון. "כך יותר תלמידים יצטרפו לנסיעה"

אפרת זמר-ברונפמן | 21/7/2010 13:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המחירים הגבוהים של המסעות לפולין אינם יורדים מסדר היום של ההורים שידם אינה משגת.
עלותו של מסע לפולין לתלמיד תיכון מגיעה כיום עד ל-6,000 שקלים. משרד החינוך אמנם מפעיל מערך מלגות, אך ההערכה בשטח היא כי מדובר בסיוע קטן מדי לאור מספרם הרב של המשפחות שסכום זה גבוה מאוד עבורן.

בני נוער ישראלים מבקרים במחנה ההשמדה אושוויץ בפולין
בני נוער ישראלים מבקרים במחנה ההשמדה אושוויץ בפולין צילום ארכיון: אלכס רוזקובסקי
על רקע זה הודיע הבוקר משרד החינוך כי קרן המלגות תוגדל בשנת הלימודים הקרובה לחמישה מיליון שקלים, לעומת גובה הקרן בשנה האחרונה, שעמד על שני מיליון שקלים בלבד. הקריטריונים שהציב המשרד לקבלת המלגה הם הכנסה לנפש במשפחה, והכרה של המשפחה על ידי רשויות הרווחה.

בנוסף, משרד החינוך החליט לחייב את כל תלמידי כיתות י"א, גם אלו שלא יצאו למסע לפולין, לעבור ימי עיון בנושא.

שר החינוך גדעון סער מסר כי "השואה מהווה את אחד מהאירועים המכוננים בהיסטוריה של העם היהודי.  הגדלת התקציב תאפשר ליותר תלמידים לקחת חלק במסע לפולין, זאת לצד חשיפת כל תלמידי כיתות יא' לפעילויות בנושא השואה מחוץ לכותלי בתי הספר, במרכזים החינוכיים העוסקים בהעמקת השואה".
המצב הכלכלי הוא זה שמשפיע על יציאה למסע

מנהל מנהלת פולין, אלי שיש, מסר כי "יציאתם של התלמידים לפעילויות העוסקות בנושא השואה יהוו השלמה  לפעילויות המתקיימות בתוך בית הספר".

בתוך כך, סקר חדש שערכה עמותת "ידיד" וקבוצת "הכח להשפיע", קבוצת אזרחים שקמה באשקלון לצורך מאבק במחירים, באמצעות מכון המחקר מאגר מוחות מגלה כי רוב גדול בציבור, 87 אחוז, חושבים שיש לקיים את המסעות

לפולין. יחד עם זאת, 82 אחוז סבורים כי המדינה היא זאת שצריכה לממן את המשלחות עבור תלמידים שאינם יכולים לממן זאת בעצמם.

"רוב התלמידים שיוצאים היום למסעות משתייכים לעשירונים גבוהים", אמרה רונית נשיא מעמותת ידיד, בכנס שקיימה לאחרונה העמותה, "המצב הכלכלי הוא זה שמשפיע על יציאה למסע, וזה תחת דגל השוויון של מערכת החינוך".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->