על סף תהום: כאן, במכתש רמון, תקום שכונה

צפו היכן הרשויות מתכננות להקים עשרות יחידות דיור. תושבי מצפה רמון לא מסתפקים בתשובות המדינה ומתכננים את המשך המאבק

nrg מעריב | 25/8/2010 11:47 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תושבי מצפה רמון ממשיכים במאבק נגד הקמת שכונת מגורים בסמוך למכתש. התושבים מבקשים לגנוז לחלוטין את התוכנית ולפתח את מצפה רמון בצורה מושכלת שתשמור על המצוק. לאחר הפרסומים האחרונים בנושא זה בתקשורת, הצליחו התושבים לקבל התייחסות מהגורמים הנוגעים בדבר (מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון). אך, תגובת מוסדות המדינה לא מספקות את התושבים.
בימים הקרובים אדם טבע ודין צפויה לעתור לבית המשפט כנגד ביצוע התכנית. לצד ההתייחסות הפרטנית לטענות, מפרסמים התושבים גם תמונות, שממחישות איזה שטח עלול להיפגע. צפו ותחליטו בעצמכם.

צילום: מטה המאבק
השטח המיועד לפגיעה צילום: מטה המאבק

"מדובר בתכנית מאושרת כחוק שאושרה כבר ב-1995", אומרים במינהל מקרקעי ישראל. והתושבים עונים: "איש אינו מתווכח עם גילה של התכנית, ההיפך. בדיוק בגלל הזמן הרב שחלף מאז אישור התכנית ועד ראשית העבודות נכון וראוי לשקול ולבחון אותה מחדש לאור העקרונות התכנוניים המעודכנים".

"מצפה רמון הינו יישוב הזקוק לפיתוח וחיזוק, והתכנית נועדה לספק מקומות מגורים לתושבים נוספים שיגיעו ליישוב", טוענים במשרד השיכון. "ברחבי מצפה רמון פזורים עשרות מגרשים שכבר עברו פיתוח והונחו אליהם התשתיות

וניתן להתחיל בהם בנייה בכל רגע", אומרים התושבים. לדבריהם, אין צורך להרוס שטחים נוספים, יש צורך להשלים את הבנייה והפיתוח בשטחים שכבר הוכשרו לבנייה.

"מדובר בתכנית שכבר הושקעו בה מיליוני שקלים, ולא ניתן לעצור אותה בשלב זה", טוענות רשויות המדינה. "מאחר ומדובר בתכנית גרועה, הרי שעלותה הגבוהה איננה מהווה הצדקה להתמיד בה", גורסים התושבים. "יש לעצור אותה לאלתר בטרם יתבזבז עוד כסף מן הקופה הציבורית על הרס המשאב הנופי של מצפה רמון, ואוצר הטבע השייך לכל עם ישראל".

צילום: מטה המאבק
החצר האחורית של שכונת הר גמל צילום: מטה המאבק

צילום: מטה המאבק
השטח שמשווק לאחרונה צילום: מטה המאבק

צילום: מטה המאבק
השטח הפתוח המיועד לפגיעה צילום: מטה המאבק

צילום: מטה המאבק
הבית היחידי שנבנה בשטח שנמכר והוכשר צילום: מטה המאבק

צילום: מטה המאבק
שטחים ששווקו ב-2004, עומדים ריקים צילום: מטה המאבק
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

דעות וטורים

המייל הירוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/green/ordering_new_1/ -->