ארץ שתאכל את יושביה

מה יותר מסוכן לישראל - אסלאמיזציה או התחרדות? על מגמות מסוכנות שעלולות לקום נגדנו

איבון קוזלובסקי גולן | 9/9/2010 11:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המגמה הגוברת של ערביי ישראל, ביחד עם השמאל הקיצוני ובאופן שלא מפתיע גם הימין הקיצוני, להפוך את מדינת ישראל למדינת כל תושביה - הולך ונעשה מסוכן יותר מיום ליום. בשבוע שעבר אמר לי אינטלקטואל ערבי ישראלי חילוני שהם (ערביי הארץ), רוצים להמשיך ולחיות בארץ על כל האפשרויות שהיא מציעה להם. יחד עם זאת, הדגיש שהוא והציבור הערבי לא מוכנים לחיות תחת שלטון יהודי. כלומר גם במדינת כלל תושביה, הרצויה לערביי ישראל, השלטון לא יהיה דמוקרטי כמתבקש מן השם "כלל תושביה" אלא ערבי אסלאמי/מוסלמי בלבד. וזאת, כמובן בלשון סגי נהור, אינה גזענות אנטישמית אלא משאלת לב.

בלועזית המושג תרבות נקרא culture, שמקורו במילה דת, כת, פולחן. נובע מכך שתרבות=דת הוא פנייה של הלאום והחברה של המדינה. איסלאמיזציה בהקשר זה היא אם כן אינה רק דתית אלא תרבותית, וגורפת כל דבר הקשור במדינה ובאושיותיה.

בל נטעה - אין זו מגמה הייחודית לערביי ישראל בלבד כי אם מגמה עולמית. כך במוצהר כוונתם של תושבים מוסלמים (חילוניים ודתיים) במדינות שאינן מוסלמיות היא להפוך את המדינות הללו למדינות אסלאמיות.

דברים ברוח זו נאמרים היום בגלוי באנגליה במהלך הפגנות, סליחה, התארגנויות של גופים איסלאמיסטיים, כמו האימאם אנג'ם קודארי (פירוש שמו: מימוש ה"ציווי"), שנערכות מול בית המלכה – במטרה להפוך את ארמון באקינגהם למסגד ולהודיע למלכה שתתאסלם או שתעזוב את הארץ.

בערים מרכזיות באנגליה (לוטון, מנצ'סטר, שפילד, מרכז לונדון) צועדים ביום ה"עשורה" השיעי אלפים ברחובות. התהלוכה כוללת חצי גוף עירום, הלקאות פומביות והקזת דם תוך קריאות לאיסלאמיזציה של אירופה. תומכים בהם ארגוני שמאל רדיקליים בשם שיח זכויות, הכאה על חטא הקולוניאליזם ורב תרבותיות שמאפשרת לגידולי פרא כאלו לצמוח.

הולנד כבר הבינה את הבעיה וכך גם בלגיה - והן פועלות בהתאם. גרמניה סגרה מזמן את ברז מתן האזרחות למהגרים, כך שביום פקודה תוכל לגרש כל מי שינסה לערר את משטרה. על שוויץ אין מה לדבר. צרפת נשענת עדיין על יסודות רפובליקאים חזקים, אך היא כבר יודעת שלא לנצח חוסן.
עלינו להתעורר, לפני שניכחד

אנגליה וישראל טרם הפנימו את גודל הבעיה. אם לא תשכיל המדיניות הישראלית להשיג שלום בקרוב תמורת מחיר כואב היום – שישתלם מחר – אנו וכל העולם המערבי עלולים לסבול מכך; לא היום ולא מחר אלא בתהליך איטי ומחושב, כמו שקרה לנפילת האימפריה הרומית שגססה במשך מאות אחדות עם חדירת השבטים הגרמנים

והברברים לתחומה – עד הכחדתה כליל.

כמו מפולת "דומינו", המודל של מדינה דו-לאומית בישראל יגרור אחריו דרישה דומה במדינות אירופיות אחרות, וכאמור התשתית שם מוכנה מכבר.

באופן פרדוקסלי, דברים אלו אמורים גם על החרדיזציה של החברה הישראלית ותוצאותיה הרות האסון לציבור החילוני. במאמרו החשוב של בן-דרור ימיני מה-3 בספטמבר, הוא מתריע מפני טיפוח יתר של אוכלוסיות שאינן ציוניות, שבסופו של דבר עשויות להביא לכיליונה של מדינת ישראל כפי שאנו מכירים היום. בהתאמה לכך "ייהוד" והתחרדות הדתית של המדינה עלולה בהחלט לשנות את תרבותה של המדינה בניגוד לערכי מגילת העצמאות הפלורליסטית, ולהפוך את ישראל לארץ שתאכל את יושביה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

איבון קוזלובסקי גולן

צילום: דעות

ד"ר. ראש תוכנית לתואר שני בתרבות הקולנוע באוניברסיטת חיפה. מאמינה שהחינוך הוא ערך יסוד להישגים חברתיים ומדעיים וכן מנוף להבניית ערכים הומניים ואמפטיה לזולת. לא מאמינה בפוליטיקה של הרגע אלא במסורת חברתית מוצקה המעוגנת בהשכלה חילונית ויהודית וחברה הוגנת לכל‎

לכל הטורים של איבון קוזלובסקי גולן

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->