170 אלף ערכות מגן מחולקות מידי חודש

בפיקוד העורף מרוצים: יותר ממיליון בני אדם קיבלו מאז פברואר ערכות מגן. אך בזמן שבאשדוד ומושב זיתן לוקחים מסכות, במרכז שאננים

אמיר בוחבוט | 22/9/2010 7:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
העורף דואג למגן את עצמו: פחות משנה לאחר שנפתח מבצע חלוקות ערכות מגן ברחבי ישראל ו-1.1 מיליון בני אדם כבר קיבלו ערכות חדשות - בקצב של 170 אלף מסכות בחודש. כך עולה מנתונים של אל"מ במיל' יוסי סגיב, ראש מערך רע"ם (רענון ערכות מגן).

חלוקת ערכות המגן החלה בסוף חודש פברואר השנה ובינתיים בפיקוד העורף מרוצים מנתוני החלוקה. על פי ההערכות המוקדמות היה צפי של כמאה אלף מסכות בחודש, אך הקצב כמעט כפול. חלוקת ערכות המגן מתבצעת בכמה שיטות: 30 אחוז מכלל הציבור שקיבל את המסכות הזמין אותן בשיטת AWAY TAKE, הכוללת שיחה למוקד רשות הדואר, הזמנת הערכות באמצעות דואר שליחים בעלות כוללת של 25 שקל לכל בית אב.

37 אחוז מהציבור קיבל את הערכות באופן יזום ומרוכז, בשל היותם עובדים במוסדות חיוניים, כגון חברת מקורות, חברת חשמל, רשויות מקומיות ומוסדות נוספים. בנוסף, גם חוסים וסובלים מפיגור שכלי קיבלו את ערכות המגן באופן יזום.

ההערכות הראשוניות כללו חלוקת ערכות מגן לאורך שלוש שנים ועל פי הערכת קצינים בכירים בפיקוד העורף ניתן יהיה לקצר את תהליך החלוקה באופו משמעותי. בשלב הנוכחי יש לפיקוד העורף יכולת חלוקה ל-60 אחוז מהאוכלוסייה ועם קבלת תקציב נוסף ניתן יהיה לחלק לכלל הציבור.

בימים האחרונים נערך סיכום נתונים של חלוקת ערכות המגן. היישוב הממוגן ביותר הוא זיתן שסמוך ללוד עם 82 אחוז אזרחים שכבר קיבלו ערכות; העיר אשדוד מוכתרת כעיר הלחוצה ביותר, שעד כה קיבלו 64 אחוז מתושביה ערכות מגן. אחריהם תושבי אור יהודה עם 59 אחוז. מחצית התושבים בראשון לציון קיבלו ערכות; 28 אחוז מתושבי גבעת שמואל קיבלו ערכות וכך גם ביוקנעם.
צילום ארכיון: יהונתן שאול
חלוקת ערכות מגן בכפר סבא צילום ארכיון: יהונתן שאול
באוקטובר יחל קמפיין נוסף בכלי התקשורת

העיר השאננה ביותר היא תל אביב, ובה רק 27 אחוז מהתושבים קיבלו ערכות מגן. נתון מפתיע אחר נרשם בתל אביב כשהתברר באיסוף הנתונים כי אזרחיה מובילים בהזמנת ערכות המגן במשלוחים, אחריה חיפה ואזור הקריות.

בקרב המועצות המקומיות נרשמה ערנות רבה. במועצת בית דגן קיבלו ערכות מגן 70 אחוז מהתושבים; בשוהם 68 אחוז. לעומת זאת תושבי כפר שמריהו שאננים לגמרי - רק 18 אחוז מהם הצטיידו. ומי הכי פחות ממוגן? במועצה המקומית חוף השרון- 12 אחוז בלבד.

לדברי אל"מ במיל' יוסי סגיב, על הציבור להימנע מפתיחת הערכה לשם בדיקה ויש לשמור אותה סגורה, על מנת שתוקפה יגיע עד 20-15

שנים . "פתיחת המסנן עלולה להוציא אותו משימוש בתוך שלוש שנים", אמר סגיב. הוא הוסיף שעל פי סדר העדיפויות מקבלים חולים וילדים ערכות מגן לצרכים מיוחדים ולא חרדים בעלי זקן. "אנחנו המדינה היחידה בעולם שמייצרים ערכות מגן לילדים, ולכן יש לנו סדר עדיפות בייצור ערכות המגן. הציבור מבין זאת, ולראיה באשדוד יש 40 אלף חסידי גור שמרביתם קיבלו ערכות מגן רגילות. בשבוע האחרון נפתחו תחנות חלוקה בנהריה, קריית ביאליק, חיפה, רחובות ואשקלון.

בחודש אוקטובר יחל קמפיין חלוקה נוסף של ערכות בכלי התקשורת, ובפיקוד העורף מדגישים כי המהלך אינו קשור להערכות מודיעין.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/army_security/ -->