"ייבוש" שוק הסמים: גבול ירדן על הכוונת

אחרי ההצלחות במאבק נגד ההברחות ממצרים, הקימה המשטרה יחידה סודית שאמורה לחסום את נתיב הסמים מירדן. "השב"כ יסייע"

אבי אשכנזי | 24/9/2010 8:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מחסור עצום בסמים מורגש בישראל לאחרונה. כעת מתכוונת המשטרה לחסום נתיב הברחות נוסף: גבול ישראל-ירדן באמצעות הקמת יחידה חדשה וסודית שהחלה לפעול בימים האחרונים. כך, הם מעריכים, יצליחו "לייבש כמעט באופן מוחלט את הברחות הסמים למדינה".

שוטרים מציגים סמים שהוברחו.
שוטרים מציגים סמים שהוברחו. צילום: יהודה לחיאני
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, הגה תפיסה מהפכנית למלחמה בסחר בסמים בישראל. עם כניסתו לתפקיד הוא החליט כי המלחמה בסמים תתבצע בשתי דרכים מרכזיות: שליחת נציגים של משטרת ישראל למדינות שונות ברחבי העולם, המשמשות, על פי המודיעין, כמדינות מוצא של יבוא הסמים; הקמת שלוש יחידות שיפעלו בגבולות המדינה - יחידת יג"ל (יחידת גבול לבנון), יחידת מגן הפועלת בדרום באזור הערבה וגבול סיני, ויחידת 747 שאחראית למניעת הברחות דרך נתב"ג.

אלא שבשנה האחרונה הבחינו במשטרה בתופעה חדשה - ככל שגבר הלחץ על מבריחי הסמים בגבולות שמדרום, צפון ונתב"ג, ניסו מבריחי הסמים למצוא דרכים עוקפות כדי לשבור את המצור שהציבה המשטרה לצרכני הסמים הישראלים.

"זיהינו ניסיונות של הברחות סמים בכ-15 מוקדים חדשים בחלקו הצפוני של גבול ישראל-ירדן ובעוד מספר מקומות בחלקה הדרומי של רמת הגולן", אמר גורם בכיר במשטרה.

בעקבות זאת החליטו בשבועות האחרונים מפכ"ל המשטרה ומפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, על הקמת יחידה רביעית שזוכה לכינוי יג"י (יחידת גבול ירדן). היחידה מונה כמה עשרות שוטרים, והיא יחידת אחות לשלוש הקודמות הפועלות במתכונת דומה.
בילוש ומארבים לאורך הגבול

גם ביחידה הרביעית ישנו כוח מודיעיני נרחב הכולל רכזי מודיעין וקציני איסוף, אנשי מודיעין שדה המשמשים כתצפיתנים ועוקבים, כוח בילוש משימתי וכוח מבצעי שאמור לבצע מארבים לאורך הגבול. במשטרה החליטו שהיחידה החדשה תהיה כפופה למחוז הצפוני ותפעל מאזור צפון ים המלח, דרך בקעת הירדן ומשולש הגבולות ישראל סוריה וירדן ועד דרום רמת הגולן.

"אנחנו מאמינים שהפעלת היחידה החדשה תסגור באופן הרמטי את כל קווי הגבול של ישראל עם שכנותיה. יג"י תפעל ברוב השטח הנחשב כגבול שלום, והפעילות שלה תהיה מורכבת במיוחד, שכן חלק מהשטח בו היא נדרשת לפעול הוא גבול עם ארץ אויב", אמר גורם בכיר במשטרה. "הפעילות

שלהם תכלול שיתוף פעולה עם גורמים אחרים, כמו צה"ל, יחידות משטרה אחרות, השב"כ וגופי מודיעין אחרים כדי להצליח במשימתם".

בהחלטה משותפת עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', הוחלט לקדם את היחידות בעזרת הקצאת תקציבים מיוחדים לרכישת אמצעים טכנולוגיים. "המטרה שלנו היא אחת - לייבש את שוק הסמים בישראל", אמר קצין בכיר במשטרה, שציין כי במהלך חצי השנה הראשונה של שנת 2010 הצליחו שלוש היחידות הפועלות לצד יג"י לתפוס כמויות עצומות של סמים-3,142 ק "ג מריחואנה, 981 ק"ג חשיש, 52 ק"ג קוקאין, 169 ק"ג הרואין, 20 ק"ג אופיום, ו9,115 טבליות של סם מרץ, המיוצרות בישראל ומשווקות לירדן.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->