כלת פרס נובל לשלום מבקשת להישאר בארץ

פעילת זכויות האדם מייריד קוריגן-מגווייר השתתפה בחודש יוני במשט שניסה להגיע לחופי עזה. עכשיו היא מבקשת לאפשר לה להיכנס לישראל

שמואל מיטלמן | 29/9/2010 16:54 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות הוציאה אמש (ג') צו ארעי האוסר להרחיק מישראל את כלת פרס נובל לשלום, מייריד קוריגן-מגווייר, אשר נעצרה בנמל התעופה בן-גוריון עם כניסתה לישראל ועמדה להיות מגורשת. היום האריך בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים במחוז המרכז את הצו האוסר על גירושה מהארץ עד ליום שישי הקרוב, אז תתקבל החלטה לגבי המשך שהותה בישראל. 

חייל ישראלי מסייע לקוריגן-מגווייר לרדת מסיפון ה
חייל ישראלי מסייע לקוריגן-מגווייר לרדת מסיפון ה"רייצ'ל קורי". צילום ארכיון: דובר צה''ל
קוריגן-מגווייר היא אזרחית אירלנד ופעילת זכויות אדם מפורסמת. בחודש יוני האחרון היא השתתפה במשט הסיוע לעזה על ספינת "רייצ'ל קורי". היא נעצרה אז על ידי חיל הים, הובאה לישראל וגורשה מכאן.

בעתירתה, טענה קוריגן-מגווייר כי לאחר שגורשה מהארץ נאמר לה ולנוסעים אחרים כי "לא תימנע בעתיד כניסתה לישראל בשל השתתפותה במשט". קוריגן-מגווייר טוענת כי בזמן שהדברים נאמרו לה נכח במקום גם נציג מטעם שגרירות אירלנד בישראל.
למרות הסירוב - החליטה להגיע

לאחרונה פנה ארגון "נשים זוכות פרס נובל לשלום" באונטריו לשגרירות ישראל בקנדה בבקשה לאפשר לקוריגן-מגווייר להיכנס לתחומי מדינת ישראל. לאחר בחינה של הבקשה, החליטו בשגרירות לסרב לאפשר לה להיכנס בשל השתתפותה במשט לעזה. השגרירות ציינה כי בעוד היא אינה מטילה ספק בתום ליבה של קוריגן-מגווייר כאקטיביסטית המחויבת לשלום ולצדק, וגם אינה מטילה ספק במניעיה באשר להשתתפותה במשט, הרי היא סבורה שמקגוויר הולכה שולל על ידי מארגני המשט.

"גב' קוריגן-מגווייר מצאה עצמה מעורבת במארב פרובוקטיבי המכוון לדה-לגיטימציה של מדינת ישראל, אשר באופן מוחלט סייע לחזק את החמאס וארגוני הטרור האחרים ברצועת עזה",

הבהיר סגן ראש המשלחת בשגרירות ישראל בקנדה, אליעז לוף. "גורמים אלה הופכים את מעמדה המשפטי בעיני החוק הישראלי לברור... ובלתי ניתן לשינוי".

למרות הסירוב הברור לאפשר לה להיכנס, החליטה קוריגן-מגווייר להגיע שוב לארץ. אתמול בלילה היא נחתה בנתב"ג, כחלק ממשלחת של "יוזמת נשות נובל" - נשים זוכות פרס נובל לשלום, כולן פעילות זכויות אדם, המבקרת בישראל ובתחומי הרשות הפלסטינית. עם נחיתתה בארץ סירב משרד הפנים לתת לה אשרת כניסה ונאמר לה כי תגורש מישראל בטיסה החוזרת לצפון אירלנד. היא מוחזקת עדיין במתקן מסורבי הכניסה לישראל בנתב"ג והכוונה הייתה לגרשה בטיסה שיצאה מישראל לפנות בוקר.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->