חגיגת "המבסוטון": הלהיט החדש במסיבות

סם מסיבות חדש החליף את מקומו של החגיגת שהוצא אל מחוץ לחוק. במשטרה עדיין לא יודעים מה הוא מכיל ולכן מתקשים להילחם בו

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 10/10/2010 8:47 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
חודשיים לאחר שהמשרד לביטחון פנים הצליח להעביר להוציא את רוב סמי הפיצוציות אל מחוץ לחוק נראה שיצרני האשליות מצאו דרך לעקוף גם את המהלך הזה. ברוב הפיצוציות באיזור המרכז ניתן כבר עתה למצוא את הלהיט החדש שכובש את המסיבות בתל אביב - ה"מבסוטון".

מבסוטון
מבסוטון צילום: נתיב נחמני
במשטרה טרם נקבע אם המוצר הזה עונה על הקריטריונים של "סם אסור" ולכן הוא נמכר באופן גלוי ואף זוכה לפרסום אגרסיבי, בלי שלשוטרים יש דרך להגביל את הפצתו.

סם ה"חגיגת", המכיל קטינון, הופץ תחילה בשם זה. עתה מבקשים במשטרה לבדוק אם גם הסם החדש הנושא את השם המיתולוגי מכיל בתוכו חומרים זהים, שכבר הוצאו מחוק.

המבסוטון נמכר בשקיות ניילון קטנות המגיעות בשני גדלים. הוא נראה כמו מריחואנה ומחירו נע בין 50 ל-100 שקל. משתמשים במוצר טוענים כי יש לו אפקט זהה לזה המתקבל בצריכת מריחואנה או חשיש.
"אין לסם הזה ריח או טעם"

אחת הבעיות העיקריות כעת היא שבשל העובדה שכרגע לא מדובר בסם מוכר, מערכת האכיפה מוגבלת במניעת צריכתו על ידי נהגים. בעיה נוספת היא היא שבעוד שהמשתמשים הסובלים מיובש בשוק מודעים להשפעות המריחואנה ומרכיביה הטבעיים, לגבי תחליף זה אין להם כל דרך לדעת אלו חומרים טבעיים או כימיים הוא מכיל ומהי השפעתם הפיזית והנפשית.

"אין לסם הזה ריח או טעם שיכול להסגיר חומרים אסורים בפקודת הסמים", אומר קצין

בכיר בימ"ר תל אביב. "כרגע החומר הזה נבדק במעבדות שלנו ואנו מנסים לברר מה באמת הוא מכיל".

במשטרה מנסים להתחקות אחר מעבדת הייצור שלו, כשהערכה היא שברגע שיגיעו אליה ניתן יהיה גם להבין בדיוק מאלו חומרים הוא מיוצר. בינתיים החליטו המשווקים "האחראיים" של המוצר להדביק על אריזתו מדבקה שעליה נכתב כי השימוש בחומר זה הוא מגיל 20 ומעלה, ובמקביל להדגיש כי חומר זה הוא "לא בפקודת הסמים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->