מפגן מחאה בצפון נגד ביקור אחמדינג'אד

עשרות אנשים הגיעו לגבול הצפון והפריחו בלונים לאות מחאה על ביקורו של נשיא איראן בלבנון. סגן השר קרא: "נשרוד לנצח על אפו וחמתו"

עדי חשמונאי | 13/10/2010 12:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
2000 בלוני כחול לבן הופרחו הבוקר (ד') בגבול הצפון כמה מאות מטרים משער פטמה שבמטולה. את מה שהוגדר כמפגן גאווה, יזם סגן השר איוב קרא (ליכוד), במחאה על ביקורו של נשיא איראן אחמדינג'אד בלבנון שהחל מוקדם יותר היום.
הפרחת בלונים בגבול הצפון כמחאה על ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון
הפרחת בלונים בגבול הצפון כמחאה על ביקורו של אחמדינג'אד בלבנון צילום: חמד אלמקת

בהפגנה נוכחים עשרות אנשים ביניהם ראש המועצה המקומית מטולה הרצל בוקר, ראש עיריית קרית שמונה, ניסים מלכה תושבי הסביבה ואזרחים שונים מרחבי הארץ. על הגדר המשקיפה ללבנון נתלו דגלי ישראל ושלטים הקוראים בגנותו של אחמדינג'אד.

"אנחנו יחד עם ראשי רשויות קו העימות שהם חוד החנית של המדינה. באנו לכאן בשביל להעביר מסר שאנחנו לא נזרוק את האבן המסורתית על הגדר הזאת כדי להפגין אגרסיביות" אמר קרא.

לדבריו, "הגענו לפה להפריח 2000 בלונים בצבע כחול לבן שכל העולם יזכור וידע שעם ישראל היה 2000 שנה בגלות ועל אפו וחמתו של אחמדינג'אד ישראל תשרוד לנצח נצחים. מחר נשיא איראן צפוי להגיע למארון א-ראס ולבינת ג'בל וגם שם אנחנו נכין הפגנה דומה".
"לא צריך להראות לצד השני שאנחנו פוחדים"

משתתפים בהפגנה הביעו כעסם על כך שכוחות הביטחון לא אפשרו לקיים אותה בסמוך לשער פטמה.  ראש מועצת מטולה הרצל בוקר אמר ל-nrg מעריב: "נודע לי שהאיזור הזה הוכרז כשטח צבאי סגור. זה לא מקובל בעיני, מדובר בשטח ריבוני של ישראל ויש לנו זכות להיות בכול מקום שבתחום הזה".

בוקר הוסיף: "לא צריך להראות לצד השני שאנחנו פוחדים או חוששים להיכנס לשטחים של ריבונות מלאה של ישראל. אני יודע שהאדם היחיד שיכול להכריז על שטח שנמצא בריבונות

ישראלית כשטח צבאי סגור זה רק שר הביטחון באישור ממשלה ולא גורמים כאלה או אחרים בצה"ל". 

גורמים בלשכת סגן השר איוב קרא אומרו כי "ההפגנה תואמה בתוך מעבר הגבול ובמשטרה אכן ביקשו להעביר את מקום ההפגנה מאחר ומדובר בשטח צבאי סגור, אך מבחינתנו המקום החלופי מקובל ומה שחשוב זה שהמסר עבר".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->