הרב אמנון יצחק נגד רפי גינת

הרב אמנון יצחק תוקף את רפי גינת ו"כלבוטק" לאחר שידור התחקיר בתוכניתו והבטיח שבמידה ולא תפורסם הבהרה הוא יפתח בהליכים משפטיים: "אני אשב עם הידיים על השולחן ואני אגיד "רפי גינת, האיש שתפס את כל הנעקצים, אכל אותה". גינת: "הוא מנסה לרכב על הגל".

ערן סויסה | 13/10/2010 17:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
 
רפי גינת
רפי גינת תצלום: ראובן קסטרו
אחרי אילנה דיין וערוץ אחד, הרב אמנון יצחק ממשיך לתקוף את אמצעי התקשורת ותוכניות התחקירים. הפעם על הפרק- "כלבוטק" ורפי גינת. 

בתחילת השבוע שודר בתוכנית פתיחת העונה של "כלבוטק" תחקיר שעסק בנוכל בשם אסף חדד, שגנב כספים, כאשר עבד בעיתון "שופר ניוז", שבבעלתו של הרב אמנון יצחק. במהלך התחקיר סופר גם על הקשר של הרב לחדד, על שיתוף הפעולה שלהם על הקרבה בין השניים, לכאורה.

בסוף ההרצאה של הרב שהתקיימה אמש ניתנה הזדמנות לנוכחים לשאול שאלות כאשר, במקרה או לא, דרש אחד הנוכחים באולם את תגובתו של הרב לתחקיר ששודר והרב שהגיע מוכן עם תשובה מפורטת לא היסס להשיב על השאלה באריכות.   

"אם אתה מחייב אותי להגיד על "כלבובלק" אז אגיב" אמר הרב בלעג. "לצערי הרב בתוכנית לא דייקו, ואני כרגע אומר את זה בלשון המעטה, כי אני לא פותח חזית. כנראה שרפי גינת יודע את העובדות, כי לי יש את כל החומרים מהם הם הוציאו את התוכנית ועברתי עליהם. פשוט לקחו קטעים והלבישו אותם במקומות הלא נכונים ויצא מזה מה שיצא".

על הקדימונים שקידמו את התוכנית קודם שידורה אומר הרב. "בפרומו הראשון הם אמרו מי זה הרב המפורסם שמימן אומן על חשבונו? זה יצר מצב שיבואו הרבה אנשים לצפות בתוכנית כי אם יש דבר כזה שקושרים דבר כזה בזה זה אטרקציה שצריכים לראות. זה עוול גדול ולמה זה עוול גדול? כי אין קשר בין זה לזה ומה שנשאר הרושם ומי שלא ראה את התוכנית ואחר כך סיפרו לו על מי היתה התוכנית הוא אומר 'וואו' מה אתה אומר?".


גינת: הרב שיתף פעולה עם התחקיר

באשר לתחקיר עצמו אמר הרב. "צילמו במצלמה נסתרת את אסף חדד שאמר שהיה שם סמים וסחיטה. אצלנו הוא היה לפני שנתיים אז איך חיברתם את מה שהוא סיפר לפני עשר שנים לעקיצה הזו? אם אתה רוצים ליצור מצג שווא אז יצרתם וזה בלוף". 

בתחקיר צוין כי מערכת "כלבוטק" הצליחו למצוא את הנוכל למרות שבעל העיתון לא מצא אותו אבל הרב טוען שאיש קשר שלהם חיבר ביניהם. "זה שקר גמור ואתם יכולים לשאול את התחקירן אם הוא לא קיבל את הכתובת המדויקת דרך אדם שלנו אז למה לספר סיפורי בדים כאילו הם משיגים דברים לבד?".

לקראת סוף ההרצאה ביקש הרב מהנוכחים לשתף פעולה ושאל: "מי ראה אתמול את התוכנית "כלבוטק" שירים את היד?  יש פה בערך עשרים אנשים", לאחר מכן הוא שאל. "מי הבין שיש קשר בין מימון הכסף לבין מה שנאמר שם? הנה שלושה אנשים שהבינו מה שהתוכנית נתנה להבין בשגגה או לא ואני נוטה לומר שזה לא נעשה בשגגה".

על המשך הטיפול בנושא גילה הרב כי הוא שוחח עם מגיש התוכנית, רפי גינת, ודרש הבהרה לפני פתיחה בהליכים משפטיים. "דיברתי היום עם רפי גינת והוא הבטיח שהוא ייתן הבהרה כי הרבה לא הבינו

מה הקשר למה שהראו למה שנאמר למה שהיה. הוא אמר ששום דבר לא היה בכוונה אבל זה מקור לתביעה גדולה אבל אנחנו ממתינים לראות את ההבהרה בשבוע הבא".

בהזדמנות זו ניצל הרב את המעמד ועל הדרך יצא גם נגד תחקירים אחרים שעשו עליו בעבר. "בשביל שאילנה דיין תעשה עלי תחקיר היא היתה צריכה להגיד שמישהו התאבד ולמחרת קטלו אותה בביקורות על זה שלא הוכיחה שום קשר בין המתאבד אלי. אבל איך היא תעשה עלי אם היא תוכנית תחקירית? אז היא עשתה את זה ככה".

למקרה שההבהרה לא תובא יש לרב תוכנית משלו. "אני אראה להם איך עושים תוכנית אמיתית ואני אשב עם הידיים על השולחן ואני אגיד "רפי גינת האיש שתפס את כל הנעקצים אכל אותה. פתיחה טובה, לא?". 

רפי גינת מסר בתגובה: "הסיפור הגיע אלינו ישירות מחצרו של הרב אמנון יצחק. הוא הוצג בתחקיר כקורבן העוקץ, וככזה הוא מציג עצמו גם עכשיו. הוא זה שמסר לנו מידע וחומרים, שיתף פעולה עם התחקירן ועכשיו הוא מנסה לרכב על הגל ולעשות עוד רעש וכותרות. "כלבוטק" אמרה את שהיה לה להגיד ואין לנו כוונה להגיב על כל הסיפורים שמוכר אמנון יצחק למעריציו".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''תקשורת''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/media/ordering_new_1/ -->