הצעת חוק:הסיקריקים בי-ם יוכרו כארגון פשע

את הצעת החוק הגיש ח"כ יעקב כץ (כצל'ה), לאחר שהוא וחברי כנסת דתיים נוספים הותקפו לאחרונה במאה שערים ע"י חרדים קיצוניים

יצחק טסלר | 2/11/2010 8:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, הגיש אתמול (א'), הצעת חוק שתעניק לארגון ה"סיקריקים" בירושלים מעמד של ארגון פשע. הפרשה החלה בתחילת חודש ספטמבר כאשר ח"כ כץ הותקף על ידי חרדים-קיצוניים כאשר ביקר בשכונת מאה שערים, במהלך צום עשרה בטבת.

קמב"ץ העדה החרדית במאה שערים, יואליש קרויס, מדבר

ראוי להזכיר כי ח"כ כץ איננו הח"כ הדתי הראשון שמותקף במאה שערים בחודשים האחרונים. בחודש יוני הותקפו בשכונה ח"כ משה גפני ואורי מקלב מ"יהדות התורה" וחודש קודם לכן הותקף אלי ישי, שר הפנים סגן ראש הממשלה העומד בראש תנועת ש"ס.

במקרים אלו הותקפו הח"כים באבנים ובצעקות על רקע תמיכתם בממשלה אשר לטענת החרדים מאפשרת חילול קברים עתיקים באשקלון וביפו. אלא שבניגוד לח"כים החרדים, ח"כ כץ סירב לעבור על האירוע לסדר היום. הוא הגיש תלונה במשטרה, נפגש עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין ועם סגן השר יעקב ליצמן, שבעצמו הותקף במאה שערים בנובמבר 2008.
"חבורה קלוקלת"

כאמור, אתמול הגיעה שעת הנקמה - כ"ץ הגיש הצעת חוק, שעליה חתמו עוד עשרים חברי כנסת, בהם גם הח"כים הדתיים אמנון כהן, ניסים זאב ואברהם מיכאלי (ש"ס) וכן אורי אורבך (הבית היהודי).

הצעת החוק של כ"ץ היא למעשה הרחבה של החוק למאבק בארגוני פשיעה מ-2003.

ההצעה החדשה דורשת לכלול ברשימת ארגוני פשע גם גופים כמו הסיקריקים "אם מניעיו של הארגון דתיים או שפעילותו מופנית נגד מניעים דתיים".

"מדובר בחבורה מקולקלת במידות שאנשיה מחופשים לאנשי תורה ומוציאים שם רע על תושבי מאה שערים", אמר ח"כ כ"ץ ל-nrg מעריב עם הגשת הצעת החוק. "המיעוט הקטנטן והמזיק הזה המכנה עצמו 'סיקריקים' תקף את האדם הלא נכון", הוסיף.

"אני לא אדם גלותי. אני מתנחל גאה. אותי לא יגרשו מבית כנסת בירושלים", המשיך ח"כ כ"ץ. "אנו נפעל במלוא המרץ להגן על חסידות תולדות אהרון והעדה החרדית ושאר יושבי שכונת מאה שערים המבקשים לנהל חיי תורה וחסד בהשקט ושלוה. אני לקחתי על עצמי את המשימה שלא לתת עוד לאנשים השונאים את התורה ואת מנהיגיה לבזות ולהשפיל את גדולי ישראל מנהיגי הדור כפי שעשו לגאונים שטיינמן ואלישיב שליט"א".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->