שוטרים במאה אחוז

שישה נכים המרותקים לכיסא גלגלים סיימו בהצלחה את קורס השוטרים, והתחילו לאייש את מוקד 100. "זה סיפוק גדול", אמרו

אבי אשכנזי ונתיב נחמני | 4/11/2010 7:41 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
טקס סיום קורס השוטרים שהתקיים אתמול במטה מחוז תל אביב לא היה שגרתי. ששת החניכים שסיימו את הקורס שנמשך כארבעה חודשים הם מתנדבים בעלי שיעור נכות של מאה אחוזים המרותקים לכיסאות גלגלים. כעת הם מוצבים במוקד 100 של המשטרה, עונים לקריאות הטלפוניות של אזרחים במצוקה, ומזעיקים ניידות וכוחות הצלה.

מוקד 100. למצולמת אין קשר לכתבה
מוקד 100. למצולמת אין קשר לכתבה צילום: פלאש 90
"הגעתי לקורס הזה בעקבות פרויקט ניסיוני שהובילו ארגון נכי ישראל והמשטרה. במשך כארבעה חודשים למדנו כיצד להפוך לאנשי משטרה", מסביר אשר כלמינסקי, בן 58 מיפו, "קיבלנו הכשרה על חוקי המדינה, עבודת המשטרה וכיצד לתפעל את המוקד. אנחנו עומדים לרשות הציבור במוקד 24 שעות, ממש מסביב לשעון. למשל הבוקר הגעתי בשעה שבע לעבודה ואני כבר קרוב לשמונה שעות במשמרת, לעומת זאת מחר, כשתקראו את השורות הללו, אני אתייצב למשמרת לילה".

לדברי כלמינסקי, חלק לא מבוטל מהעבודה מתרחש בסוף השבוע. "בסופי השבוע העיר תל אביב מפוצצת בבליינים, ויש לא מעט קטטות במרכזי הבילוי. לכן הלחץ על המוקד הוא רב, והמשטרה זקוקה לנו בסופי השבוע דווקא בשעות הערב".

כלמינסקי כבר הספיק אתמול להיות במשמרת הראשונה שלו בשורות המשטרה. לצדו, בעמדה השנייה במוקד 100, ישבה טובה קריב בת ה-60 מראשון לציון שהספיקה להיתקל בכמה מקרים משעשעים. "באחד המקרים קיבלתי קריאה על חשד לטביעה בים, אבל לשמחתי אחרי זמן קצר התברר כי הבחור שחשבו שהוא טובע

למעשה התחמק מחברתו והוא נמצא בריא ושלם. במקרה אחר היה חשש לחיילת שנחטפה, אבל היא בסך הכל הלכה לאיבוד".

לדבריה, התחושה שאתה עושה משהו למען הקהילה והמדינה היא תחושה טובה במיוחד. "הצבא לא רצה אותי כחיילת, אבל המשטרה קיבלה אותי כמתנדבת וזה בשבילי סיפוק גדול".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/homepage -->