ראש חדש למוסד: תמיר פרדו, לשעבר סגן ראש הארגון

נתניהו הודיע כי תמיר פרדו, ששימש בעבר סגן ראש המוסד, יעמוד בקרוב בראש הארגון, לאחר פרישתו של מאיר דגן. "הוא האדם הנכון להצעיד את הארגון לנוכח האתגרים המורכבים הצפויים למדינה" שיבח נתניהו. שר הביטחון, אהוד ברק, הצטרף לשבחים: "מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון מבצעי עשיר, שכל ישר ואחריות"

אלי ברדנשטיין ואמיר בוחבוט | 29/11/2010 15:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה, בנימין נתניהו הכריז היום (ב') כי ראש המוסד החדש הוא תמיר פרדו, אשר יחליף את ראש המוסד הנוכחי, מאיר דגן, שכיהן בתפקידו שמונה שנים. בהודעה רשמית שפרסמה לשכת נתניהו, שיבח ראש הממשלה את פרדו ואמר: "אני בטוח שהוא האדם הנכון להצעיד את הארגון בשנים הקרובות נוכח האתגרים המורכבים הצפויים למדינת ישראל".

תמיר פרדו, ראש המוסד הבא.
תמיר פרדו, ראש המוסד הבא. צילום ארכיון: ערוץ 10
פרדו מילא במשך עשרות שנים תפקידים בכירים במוסד, ובתפקידו האחרון שימש כסגן ראש הארגון. כמו כן, הביע נתניהו את הערכתו העמוקה לתרומתו הגדולה של ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, לביטחון ישראל, והוסיף כי הוא בטוח שדגן ימשיך לתרום למדינת ישראל במשימות שונות.

מלשכת שר הביטחון, אהוד ברק, נמסר כי ברק שוחח עם פרדו בטלפון ובירך אותו על מינויו. "אני מכיר את תמיר עשרות שנים, ממבצעים רבים שהיינו שותפים להם", הודיע ברק בהודעה רשמית מטעמו. "מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון מבצעי עשיר ביותר, שכל ישר ואחריות, שראוי ומתאים מאוד לתפקיד ראש המוסד", הוסיף.

בהמשך דבריו הודה ברק למאיר דגן על שנות שירות, ושיבח את תפקודו. "אני רוצה לברך גם את ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, על שמונה שנים מוצלחות ביותר בתפקיד, בהן הוביל את המוסד להישגים יוצאי-דופן", אמר ברק. "מדינת ישראל ואזרחיה חייבים אלפי תודות למאיר דגן, למרות שאין דרך לשתף את כלל האזרחים ברקע לכך".
במלחמת לבנון ה-2 יצר בסיס למבצעים מורכבים

פרדו היה קצין הקשר של יוני נתניהו, אחיו של ראש הממשלה, במבצע אנטבה - עובדה שלטענת גורמים במערכת הביטחון העניקה לו נקודות זכות. פרדו גויס למוסד לתפקיד בתחום הטכני. ותיקי מערכת הביטחון טוענים כי דמותו הרשימה את המפקדים, שהעניקו לו אפשרות לביצוע משימה מבצעית קטנה.

שבחים שגרף בעקבות ביצועיו ויכולות הפיקוד שלו, פתחו עבורו דלתות לביצוע משימות רציניות יותר ופיקוד על יחידות גדולות יותר בארגון. "הוא סומן כמי שיתקדם לתפקיד בכיר עוד בצעירותו", אמר בכיר לשעבר.

לאחר שמילא תפקיד ראש אגף בכיר במוסד, המתין פרדו בשנת 2005 למינויו לתפקיד

המשנה לראש המוסד, אבל ראש המוסד מאיר דגן החליט לבסוף לבחור לתפקיד את נ'. את פרדו "השאיל" דגן כיועץ בכיר לתחום המבצעים במטכ"ל. בתפקידו זה בלט פרדו בשל היותו האזרח היחיד בבניין שכולו לובשי מדים, וקשריו עם ראש אגף המבצעים דאז ואלוף פיקוד הצפון כיום, האלוף גדי אייזנקוט, התהדקו.

במהלך מלחמת לבנון השנייה סייע פרדו בהתרת החסמים בין המוסד לצה"ל, ויצירת בסיס למבצעים ופעולות מורכבות. גורמים במערכת הביטחון ציינו כי פרדו הפגין יצירתיות ונועזות ששימשו בסיס למבצעים שמרביתם לא פורסמו בכלי התקשורת.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/army_security/ -->