שריפה

חופית חייט ילדה: אני יודעת שדני שומר עליה

כשהיא מוקפת מבקרים ובהם ראש העיר עפולה, ילדה אשת הכבאי שנהרג בשריפה בת ראשונה אחרי שני בנים. "אני בטוחה שהוא גאה בה"

אחיקם משה-דוד | 28/12/2010 15:05 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במשך הרבה זמן הוא חיכה לבת ראשונה אחרי שני בנים, אבל הלילה (ג') מעט אחרי חצות, כשרעייתו חופית ילדה, דני חייט, הכבאי שמת מפצעיו לפני שבוע וחצי לאחר שנפגע אנושות באסון הכרמל, לא היה שם.

צילום פול: חדשות ערוץ 2
צילום פול: חדשות ערוץ 2
צילום פול: חדשות ערוץ 2

אשתו של דני, חופית, הייתה מוקפת בבני משפחה ובמבקרים שבאו לברך ולחזק. "אני בטוחה שדני שומר עליה", אמרה הבוקר על בתה הטרייה, שזכתה לשם אלה.

זרי פרחים ומכתבים רבים מכבאים ומחברים זרמו אל חדרה של חופית בבית החולים העמק בעפולה, לאחר שרק ביום ראשון קמה מהשבעה על מות בעלה. כשהחזיקה את בתה הבוקר, אמרה חופית: "שאלוהים יהיה איתה תמיד וישמור עליה, דני בטוח שומר עליה. שנרווה ממנה רק נחת, היא הבת שלי ושל דני ואני בטוחה שהוא גאה בה".
חור בלב

ביום ראשון קמה חופית חייט מהשבעה על מות בעלה. בהלוויתו היא דיברה מעל קברו ואמרה: "כמה חיכית לנסיכה". עוד לפני הלידה הם הספיקו לבחור לתינוקת שם - אלה, שכאילו חיכתה בסבלנות עד תם השבעה של האב אותו לא תזכה להכיר, כדי לצאת לאוויר העולם.

אתמול בבוקר הגיעה חופית לבית החולים ובשעה חצות וחצי, ילדה את הבת שלה ושל דני. "התחושות מאד חזקות", סיפרה היום כשהיא אוחזת בידיה את התינוקת.

"הלידה הייתה ברגשות מעורבים כמובן. לא הרגשתי בחסרונו של דני כי הוא היה איתי כל הזמן בלידה".
  
"אני שמחה על הדבר המדהים הזה", המשיכה חופית. "היה לנו חור וחוסר בלב והנה - דני איתי לגמרי. אני ודני החלטנו יחד לבחור לה שם וזה מקבל עכשיו משמעויות חזקות יותר. שמה אלה. שאלוהים יהיה אתה תמיד וישמור עליה. דני בטוח שומר עליה. היא הבת שלי ושל דני ואני בטוח שהוא גאה בה".

"זאת בהחלט לא לידה רגילה"

חופית חייט ובתה, אלה
חופית חייט ובתה, אלה צילום פול: חגי אהרון

ההתרגשות לא פסחה גם על מסדרונות בית החולים, לשם הגיעו משעות הבוקר מבקרים רבים ובהם כבאים ששירתו עם חייט בשירותי כבאות יזרעאל וראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, המלווה את המשפחה.

ד"ר זוהר נחום, אחראי על חדר היולדות, סיפר על הלידה המרגשת: "זאת בהחלט לא לידה רגילה ולא אישה רגילה והתייחסנו בהתאם. בלידה הייתה אווירה מיוחדת. מצד אחד הרבה עצב ומצד שני ניסיון של הצוות להעניק לה שמחה לקראת הלידה שכל כך ציפתה לה".

לדבריו, "עקבנו אחריה כל התקופה ואפשרנו לה לעבור את האשפוז של דני בבית החולים ואת השבעה, תוך שאנו מוודאים שמצב העובר תקין. את הלידה הזאת נזכור לעוד הרבה זמן".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים