הרשויות המקומיות: ישי מנסה לבצע מחטף

שמוליק ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזורית, אומר כי ישי מתכוון להרחיב את הזכאות להנחה בארנונה. "זה יפגע בכיסנו המדולדל ממילא"

יובל גורן | 29/12/2010 22:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מחטף הארנונה: בעוד מאבק הרשויות המקומיות על הקיצוץ בתקציבי הממשלה נמשך, ואף ייתגבר לקראת השביתה הכללית ביום א' - מתברר כי שר הפנים אלי ישי פעל בחשאי להרחיב את מספר הזכאים להנחה בתשלום ארנונה ברשויות המקומית, מה שידלדל את קופתן בכ-50 מיליון שקל נוספים.

שר הפנים אלי ישי.
שר הפנים אלי ישי. "פוגע בכיסי הרשויות" צילום ארכיון: פלאש 90
ל-nrg מעריב נודע כי בימים אלו מונחת על שולחנו של אלי ישי הצעה להרחבת הזכאות על תשלומי ארנונה ברשויות המקומיות, שעל פי הערכת גורמים ממשלתיים בכירים צפויה לנגוס בתקציבי השלטון המקומי בכ-50 מיליון שקלים בתקציב 2011-2012.

המידע על כוונת השר ישי לקדם את המהלך, ביום ההצבעה על תקציב המדינה, ללא התייעצות או שיתוף ראשי מרכז השלטון המקומי או מרכז המועצות האזוריות, הגיע גם לסביבתו של יו"ר מרכז המועצות האזוריות ויו"ר מועצת רמת הנגב, שמוליק ריפמן, שמיהר לשגר היום מכתב חריף בתוכנו לשר ישי.

"נדהמתי לשמוע כי בעוד הרשויות המקומיות מנהלות מאבק על המשך קיומן הכלכלי, בתקופה בה רשויות רבות סובלות מגירעונות עתק, ותקציבים הכרחיים אינם מגיעים לידי ראשי רשויות, אתה מתכוון לחתום על הרחבת הזכאויות להנחות בארנונה. זהו צעד חמור שייפגע בכיסן המדולדל ממילא של הרשויות המקומיות", כותב ריפמן. "כיצד האיש שאמור לדאוג לרשויות המקומיות בישראל, לתקציבן ולפועלן, הוא האיש הפוגע ביותר בכיסי הרשויות?".
ריפמן: "נעשה מחטף במחשכים"

ריפמן ממשיך ומבקר קשות את התנהלות השר ישי, "במהלך השנה האחרונה טעינו לכנות אותך 'אבי השלטון המקומי', חשבנו שאתה האיש האחראי לדאוג ולשמור עלינו מגזירות שונות ומשונות שירצה להטיל עלינו הממשל בישראל. אמש, התברר לי כי טעינו בך טעות מרה... העובדה שהחלטת לאשר במחשכים את התקנות החדשות מבלי ליידע אותי ואת עמיתיי, ראשי השלטון המקומי בישראל היא חמורה מספיק, גם אם אמנע מלהזכיר באוזניך שוב את דבר מאבקן הקיומי של הרשויות המקומיות המתנהל בימים אלה".

במכתב דורש יו"ר מרכז המועצות האזוריות מהשר ישי לחדול בו מכוונתו לאשר את התקנות החדשות, שלדברי גורם ממשלתי בכיר, עלותן עשויה להגיע לכ-50 מיליון שקלים שיילקחו מתקציב הרשויות המקומיות.

"כדי להעלות את תעריפי הארנונה אנחנו מגישים בקשות וממתינים למעלה משנה לאישור שר הפנים, ופה

נעשה מחטף, במחשכים, כשאף אחד לא טורח לעדכן אותנו ולהתייעץ איתנו", אמר ריפמן הערב, "איפה נשמע שהנחות בארנונה ניתנות ערב תקציב מדינה, כאשר כל הרשויות המקומיות כבר הגישו את תקציביהן לשנת 2011 בין היתר על סמך צפי לגביית הארנונה? עצם העובדה שהדבר נעשה בדקה ה-90, יוצרת חוסר אמון וחשש אמיתי".

בלשכת השר ישי אישרו כי השר בוחן בימים אלו מתן הנחה בתעריפי הארנונה, אולם לטענתם מדובר בהקלות בתשלומים אשר זניחות ביחס להכנסות הרשויות המקומיות מגביית תשלומי הארנונה. "שר הפנים אלי ישי בוחן בימים אלו מתן הנחה בארנונה למשפחות להן ילדים נכים, מנתוני משרד הפנים עולה כי בישראל כ-26,000 ילדים נכים. עלות ההקלות, אשר ברוב הרשויות המקומיות כבר ממילא ניתנות לזכאים, הינה זניחה ביחס להכנסות הרשויות המקומיות מארנונה", נמסר ממשרד הפנים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->