דובאי: פרויקט האיים המלאכותיים שוקע

אחרי שהיזמים פשטו את הרגל והעבודות על הפרויקט הגרנדיוזי הופסקו, הוגשה תביעה נגד ממשלת דובאי: האיים שוקעים לתוך הים

סוכנויות הידיעות | 23/1/2011 10:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: דובאי
האם פרויקט הנדל"ן הגרנדיוזי של דובאי יורד לטמיון? במהלך דיון בתביעה בבית המשפט לענייני נדל"ן באמירות העשירה טענה התובעת, חברה קבלנית שהועסקה במקום, כי קבוצת האיים המלאכותיים לחופי דובאי, שצורתם כמדינות העולם, שוקעים בחזרה לתוך הים.
 
מרכז המבקרים של פרויקט האיים המלאכותיים.
מרכז המבקרים של פרויקט האיים המלאכותיים. צילום: אי-אף-פי
 
האיים המלאכותיים, המכונים "העולם", שתוכננו כאזור מלונות ונופש בינלאומי, היו אמורים להימכר למיליארדרים מרחבי העולם כיעדי נופש פרטיים. אולם הטלגרף הבריטי דיווח כי חולות האיים נסחפים לתוך הים ותעלות הניווט שביניהם מתמלאות בסחף אדמה ונסתמות.

עורך דינה של החברה התובעת את ממשלת דובאי הציג הוכחות לכך ש"האיים נופלים לתוך הים, והם נשחקים ומידרדרים", כטענתו .

עבודות הבנייה והפיתוח של האיים הופסקו לפני יותר משנה, לאחר שהחברה המנהלת את הפרויקט "דובאי וורלד", הנמצאת בבעלות ממשלת דובאי, הגיעה לפשיטת רגל ונותרה עם חובות בגובה 25 מיליארד דולר.

למעט האי "גרינלנד", שבבעלות שליט דובאי, שום אי לא אוכלס. כ-70 אחוז מהם היו בשלבים שונים של בנייה וכבר נמכרו למשקיעים מרחבי העולם.הפרויקט לא הביא ברכה ליזמים וגם לא לרוכשים, והוא נקלע לקשיים לאחר שהקונים סירבו או התקשו להזרים את ההון הדרוש לפיתוחו.
 
ג'ון אודולאן, שרכש את האי "אירלנד" תמורת 24 מיליון ליש"ט, התאבד, ואילו סאפי קוראשי, שרכש את האי "בריטניה" תמורת 43 מיליון ליש"ט, הורשע בעבירות כלכליות ומרצה שבע שנות מאסר בדובאי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''חדשות חוץ''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/around_world/ -->