דאגה בירושלים: "שוררת אי ודאות בנושא מצרים"

רה"מ נתניהו כינס את בכירי מערכת הביטחון לדיון אל תוך הלילה באשר להשלכות של הפיכה אפשרית במצרים לבטחון ישראל. על רקע הדיון אמר גורם מדיני ל-nrg מעריב: "כולם רוצים להאמין שהצעדים בהם נקט מובארק יביאו לעצירת המהומות, אבל ייתכן שהוא ייאלץ להתפטר, ואז היחסים עם ישראל ייבחנו מחדש"

אלי ברדנשטיין | 29/1/2011 23:28 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בירושלים ממשיכים לעקוב מקרוב אחר המהומות האלימות במצרים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס הערב (שבת) את יועציו הבכירים ואת בכירי מערכת הביטחון לדיון אל תוך הלילה באשר להשלכות של הפיכה אפשרית במצרים לבטחון ישראל. בין השאר, בדיון משתתפים ראש השב"כ, יובל דיסקין וראש המוסד, תמיר פרדו. "שוררת אי ודאות גדולה", אמר גורם מדיני ל-nrg מעריב. "אף אחד לא העריך נכונה את ההתפתחויות".

- שר ההגנה המצרי הודח - הרמטכ"ל מונה תחתיו
- נסיון הרגעה: מובארק השביע את עומר סולימאן לסגנו
- המדריך למהפכה במצרים: כך נשתלט על הארמון
- משפחות הדיפלומטים הישראלים במצרים נחתו בנתב"ג

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: פלאש 90
גם ישיבת הממשלה שתתקיים היום תחרוג מסדר היום המתוכנן שלה, ותעסוק בעיקר בהתפתחויות במצרים.

"כולם רוצים להאמין שהצעדים בהם נקט מובארק יביאו לעצירת המהומות", אמר הגורם המדיני. "אבל ייתכן שזה רק ימשיך, ומובארק בסופו של דבר ייאלץ להתפטר, ואז כל מערכת היחסים עם ישראל תיבחן מחדש, לטוב או לרע".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, קיים הערב הערכת מצב עם בכירי משרדו, במהלך הנחה אותם שלא לאפשר לעיתונאים להיכנס למשרד החוץ בימים הקרובים או לשוחח עמם בנושא מצרים, בשל הרגישות של הנושא. "הנושא רגיש מדי, וכל התבטאות יכולה לגרום לנזק", אמר.

בנוסף, במהלך סוף השבוע קיים ליברמן הערכות מצב טלפוניות, מדי כמה שעות שוחח עם השגריר בקהיר, יצחק לבנון ועם ראש הממשלה. שגרירות ישראל בקהיר תישאר סגורה מחר.

צילום: אי-פי-אי
אש בקהיר צילום: אי-פי-אי
משפחות הדיפלומטים ממצרים נחתו בנתב"ג

למרות שלפי שעה השגריר יצחק לבנון נשאר בקהיר, עם זאת, בני משפחות השליחים הדיפלומטים הישראלים בקהיר נחתו הערב בנמל התעופה בן-גוריון, בטיסה שארגן משרד החוץ. על הטיסה היו גם כארבעים אזרחים ישראלים ששהו בקהיר באופן פרטי וביקשו לחזור ארצה.

הערב, בניסיון לעצור את המהומות השביע מובארק את עומר סולימאן, ששימש עד כה ראש המודיעין הכללי, לתפקיד סגן הנשיא. מדובר בפעם הראשונה מאז שמובראק מונה לנשיא, בשנת 1981 בה הנשיא המצרי ממנה אדם שישמש כסגנו.

מאוחר

יותר הדיח מובארק את שר ההגנה מוחמד חוסיין טנטאווי, ששימש שר ההגנה מאז 1989, ומינה תחתיו את שכיהן עד כה בתפקיד הרמטכ"ל - הגנרל סאמי ענאן.

מניין ההרוגים במצרים חצה הערב את קו המאה, כאשר מוקדם יותר דיווחה רשת אל-ג'זירה על שלושה מפגינים הרוגים במהלך ניסיון פריצה של כאלף מפגינים למשרד הפנים בקהיר.

צילום: אי-פי
מפגינים מצרים מחוץ לתחנת המשטרה שנשרפה במהומות בקהיר צילום: אי-פי
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->