בן זוגו של הנרצח מהברנוער לא יגורש

בעקבות פניית ח"כ הורוביץ, החליט שר הפנים ישי לאפשר לתומאס שמידט, בן זוגו של ניר כץ, להישאר בינתיים בארץ עד קיום דיון במעמדו

יובל גורן | 10/2/2011 16:24 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר שאתמול פנה ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) לשר הפנים, אלי ישי, בדרישה שיפעל למניעת גירושו של תומאס שמידט, בן זוגו של ניר כץ שנרצח באירוע הירי בברנוער ב-2009, הורה היום (ה') ישי לאפשר לבן זוגו של כץ להישאר בארץ עד לדיון שייערך בעניינו. עורך הדין עורר פלר מהאגודה לזכויות האזרח אמר בעקבות ההחלטה: "אני מברך על עמדת השר ומקווה כי בהקדם האפשרי ייקבע מתווה להסדרת מעמדו האזרחי של תומס בישראל באופן קבוע, על מנת שיוכל לחיות כאן עם בני משפחתו".

ניר כץ ותומאס שמידט. לא יגורש
ניר כץ ותומאס שמידט. לא יגורש צילום: באדיבות המשפחה
בהודעה שמסר השר ישי לאיילה כץ, אימו של ניר, הודיע לה ישי כי למרות שתוקף אשרת השהייה של שמידט פג, הוא החליט לאפשר לו להישאר בארץ בשלב זה, עד לקיום דיון מסודר בנושא.

לפני מספר ימים קיבל שמידט, השוהה בארץ מאז פיגוע הירי במועדון הקהילה ההומו-לסבית, פנייה ממשרד הפנים, בה נמסר לו כי אשרת השהייה שלו בישראל לא תוארך, ועליו לעזוב את הארץ בתוך שבועיים. שמידט, הנמצא בקשר קבוע עם אימו של בן זוגו שנרצח החל לפעול לשינוי ההחלטה, כשהוא נעזר בתמיכה ציבורית רחבה.

במכתב ששלח אתמול מייק המל, יו"ר הוועד המנהל של האגודה לשמירת זכויות הפרט, לראש הממשלה בנימין נתניהו, כתב: "אנו פונים אליך להתערב בנושא הומניטרי זה ולדרוש משר הפנים כי יפעיל את סמכותו ויעניק לתומס אשרת קבע, מתוך ידיעה כי ביקורך בברנוער ימים ספורים לאחר הרצח, נבע מזעזוע

לו הייתה שותפה החברה הישראלית כולה, ומתוך רצון אמיתי לתמוך ולסייע".

המל הוסיף וסיפר כי "תומס שמידט קשר את חייו עם הארץ באמצעות ארבע שנות זוגיות עם ניר כץ. הוא ראה עצמו חלק מהארץ, חלק מהמדינה, משפחתו של ניר אימצה אותו אל חיקה ורואה בו בן משפחה לכל דבר".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->