אשתו של הקצין הרומני שנהרג – אלמנת צה"ל

שבעה חודשים אחרי שמסוק חיל האוויר התרסק בהרי הקרפטים, החליטה ישראל להכיר ברעיית הקצין הרומני שנהרג כ"אלמנת צה"ל"

אמיר בוחבוט | 16/2/2011 13:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שבעה חודשים לאחר שמסוק חיל האוויר התרסק בהרי הקרפטים, החליטה ישראל להכיר באלמנתו של הקצין הרומני קלאודיו סטפן דרגנה, שנהרג בתאונה, כ"אלמנת צה"ל". משלחת של משרד הביטחון, בראשות הסמנכ"ל אריה מועלם, שמשמש גם ראש אגף המשפחות השכולות, ביקרה בבוקרשט לפני כשבוע ופגשה את האישה ואת בני משפחתה.

אשת הקצין הרומני עם סמנכ''ל משרד הביטחון
אשת הקצין הרומני עם סמנכ''ל משרד הביטחון 
האישה, שתקבל מעתה קצבה חודשית ממשרד הביטחון, הודתה לאנשי המשרד וביקשה להכיר את יתר המשפחות שאיבדו את יקיריהן באירוע. לפגישה היא הגיעה עם בנה, אותו ילדה זמן קצר לאחר האירוע המצער.

המשלחת, שכללה גם את לידיה גוהר, ראש מערך הסיוע למשפחות שכולות, מסרה לאלמנה אגרת ניחומים משר הביטחון אהוד ברק, מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן, ויו"ר ארגון "יד לבנים" אלי בן שם.

במהלך המפגש, העביר לה מועלם מסמכים המפרטים את המענקים המגיעים לה ממשרד הביטחון. בנוסף, החליטו באגף המשפחות השכולות לפתוח קרן מיוחדת על שמו של התינוק בסך 20 אלף דולר. את הקרן יוכל בנו של דרגנה לפתוח כאשר יגיע לגיל 18.

במהלך המפגש, פרצה אלמנתו של דרגנה בבכי והודתה לנציגי צה"ל ומשרד הביטחון על היחס לבני משפחתה. היא סיפרה לנציגי משרד הביטחון על הקושי שלה מאז

האסון. "הכי קשה לי הוא לראות ילדים משחקים עם האבא שלהם, ולדעת שהילד שלי יגדל בלי אבא", אמרה . "חשוב לחזק את הקשר בין העמים. אני אשמח מאוד אם המשפחות השכולות האחרות יבואו לבקר את הקבר של בעלי. אני רוצה להכיר אותן".

מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן החליט, בתיאום עם חיל האוויר הרומני, להקים אנדרטה לזכר הנופלים בהרי הקרפטים, בנקודת תצפית על מקום האסון.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/army_security/ -->