ג'ננה מעמנואל רוזן, קריזה ממנחם הורוביץ

נתן זהבי מתעצבן מהתכנית "תיק תקשורת" והמנחה עמנואל רוזן וזועם על מנחם הורוביץ והמסיבות בשיתוף התקשורת, ההון והשלטון

נתן זהבי | 18/2/2011 15:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יש לא מעט אנשים שעובדים בכלי התקשורת השונים שבא לי לכסח להם את הצורה מפני שהזנו את מקצוע העיתונות. חלק נכבד מהתקשורת המצולמת, המשודרת והכתובה הפך להיות יחצנות זולה. אנשים שהם כאילו עיתונאים הפכו להיות נהנתנים, אוכלי חינם, לקקנים ופוזאים ברמות שגורמות לי בחילה כרונית. נושאי תעודות עיתונאים אוכלים חינם במסעדות, שותים חינם בפאבים, מתארחים חינם בבתי מלון מפוארים, וכל זאת מתועד על ידי סוג אחר של עובדי תקשורת, אותם אני מכנה צואנים (כלומר, אספני חרא), שבמדורים שלהם הם מסקרים - בעקבות מידע של בעלי עניין - היכן בילו עמיתיהם למקצוע, מי היו בנות או בני זוגם וכיצד נהנו במקום שבו בילו על חשבון בעל הבית (הצואנים אינם מציינים שהאירוח היה חינם).

יש כמה כוכבי תקשורת שנדמה שבין דיווח לתכנית אירוח לא מפסיקים לבלות ולהתענג, וכשהם אמורים למלא את תפקידם זה נראה, נשמע ונקרא מביך, רדוד, שטוח, מרוח ובעל ערך כמו נפיחה שהתפזרה ברוח.

מדי יום חמישי אפשר לראות על המסך (17:30, ערוץ 2) תכנית שאמורה להיות תכנית ביקורת על התקשורת - "תיק תקשורת? - ומנחה אותה עמנואל רוזן. על פי "ויקיפדיה", התכנית עלתה לאוויר "מתוך מטרה להיות במה אובייקטיבית נטולת אינטרסים להשמעת ביקורת כלפי עולם התקשורת הישראלי" האומנם?

האיש המוביל את התכנית הוא עמנואל רוזן, שלצד זה גם מגיש תכנית רדיו ב"רדיו ללא הפסקה", בעל טור בענייני ספורט באתר one (של אופירה אסייג), כותב בעמוד הדעות של "ידיעות אחרונות", כתב שטח של "אולפן שישי" עם יאיר לפיד, ויש לו תכנית טלוויזיה ב"קשת", ערוץ 2.

האם מי שאמור להיות מבוקר יכול להיות מבקר? האם יוכל רוזן להטיח ביקורת קשה בדברים מביכים, ולא חסרים כאלו, ב"אולפן שישי"? האם יוכל לכסח את אתר one בלי שיועף לכל הרוחות? האם יוכל לתקוף בחריפות את רדיו ללא הפסקה או את "ידיעות אחרונות" או את תכנית האירוח שלו, שבה הוא פונה למרואיינים מפורסמים שיושבים בבתיהם? (אופס טעות - התכנית של רוזן מספרת לכם שהמרואיינים גבי גזית, דניאלה ויס והשופט בדימוס שלי טימן יושבים בבתיהם, אבל הם יושבים באולפן בהרצליה . . .).
תיעוב להתכנסויות המוניות

לפני כעשרה ימים העברתי ביקורת ברדיו על המסיבה של כתב הצרכנות של ערוץ 2 מנחם הורוביץ, מסיבה שבה חגגו אנשי תקשורת-הון-שלטון-וביטחון. הוא תועד בכל אמצעי התקשורת - המתחככים, התקרובת, המשקאות, וכמובן השלט הפרסומי של האולם בו נערכה ההילולה. כתב הצרכנות חגג את המעבר שלו מהצפון למרכז אחרי 30 שנות כתבות. גם אני קיבלתי הזמנה לאירוע, אבל לא הגעתי כי פיתחתי תיעוב להתכנסויות המוניות של יחצנות. לא אפרט את כל השמות של הנוכחים כי זה יתפוס את כל עמודי העיתון.

הביקורת שלי הייתה עניינית. העליתי תמיהה אם זה אתי לערוך משתאות שכאלו, ושאלתי בציניות אם העיתונאים מרוויחים כל כך הרבה שהם יכולים להרשות לעצמם אירועים כאלו. ביום שישי סיפרה לי ידידה שהצמד רוזן-הורוביץ כיסח אותי ב"תיק תקשורת". שיניתי את התכניות שלי בשבת וישבתי לצפות בצהריים בתכנית בשידור חוזר, שבה נאמר שמנחם הורוביץ ישיב ל"משמיצנים והקנאים".

בניגוד למקובל, לא הוזמנתי להעביר את הביקורת בתכנית עצמה ולאפשר לי להתמודד עם הורוביץ. רוזן

הביא שתי אמירות שלי מהרדיו והסתפק בכך. אורח התכנית הורוביץ סיפר שהוא שילם עבור האירוע, ושאל בתמימות אם אסור לבן אדם אחרי 30 שנה לעשות אירוע לחברים. רוזן סגר את העניין בכך שלצערו הוא לא בא למסיבה כי היה עסוק בעניין אחר, ואם היה פנוי היה מגיע. בראבו.

אם כלב השמירה עמנואל רוזן היה מזמין אותי, הייתי מספר לו ולצופיו שזו לא הפעם הראשונה שהורוביץ חוגג במשתה מפואר. הנה קטע שהופיע ב-ynet ב-9 באפריל 2006: "50 שנה חלפו מאז שהגיח לאוויר הצפון הצלול הכתב הבלתי נלאה מנחם הורוביץ. תוסיפו לזה 28 שנות דיווחים מהכינרת ועד החרמון, וקבלו סיבה יוצאת מהכלל למשתה מפואר לכל תפוצות הברנז'ה הפוליטית והתקשורתית. זה קרה במתחם האירועים "קסיופאה" בהרצליה, וכך לא נאלצו אנשי המרכז לכתת ג'יפיהם לקריית שמונה".

אם אפרט לכם את רשימת האורחים, ההופעות, סוגי המזון והשתייה - אצטרך חוברת מיוחדת. אין ספק שכמו באירוע הקודם שהזכרנו מנחם הורוביץ שילם מכיסו התפוח על האירוע ההמוני, ואם מישהו חושב אחרת שיקום.

רשימת מכובדים כאורך הגלות

אם מבקר התקשורת עמנואל רוזן היה מעמיק לחקור, היה מגלה שמר הורוביץ עשה עוד אירוע המוני. זה היה חצי שנה אחרי האירוע ב"קסיופאה", ולמרבה הפלא גם את האירוע הבא הוא עשה באותו מקום. על האירוע השני דווח בין השאר באתר "הנוצץ" הדיווח הבא:

"תחייה הורוביץ, האישה של מנחם הורוביץ, חגגה יום הולדת מפואר ומיוחצן, וכל החשובים הגיעו. משפחת מוטי זיסר, שנכחה ביום ההולדת, עלתה בסוף הערב על מטוסה הפרטי והמריאה להודו. צמרת המשטרה והשב?ס נכחה גם כן. החגיגה נערכה ב"קסיופאה", אולם האירועים הענקי במרינה בהרצליה, תחת ניצוחו של השף גולן גורפינקל, שניצח על מנות אנינות, כמו מרק קרם ארטישוק ירושלמי ופטריות, קבב טלה על טרטר חצילים, פונדו טונה בטריאקי, פרגית על תפוח אדמה במדורה עם רוטב טרטר, קבב לוקוס על קישוא בלאדי וציר עגבניות ועוד". התפריט מובא כאן כדי שתדמיינו את מחירו של מזון כה משובח של שף כה מהולל.

גם בדיווח זה מופיעה רשימת מכובדים ארוכה כאורך הגלות. לקראת סיום הדיווח מוזכר שוב מוטי זיסר, שנפרד מהורוביץ ועף במטוסו הפרטי, ובקטע הסוגר את הדיווח נאמר: "לא פורסם כמה עלתה חגיגת יום ההולדת לזוג הורוביץ. יצוין כי לפני כחצי שנה חגג הורוביץ יום הולדת ענק לעצמו באותו אולם עצמו, גם אז עם קהל ענק ועם צמרת המדינה והתקשורת".

שכחתי לספר לכם שהורוביץ הוא ידיד בלב ובנפש של המיליארדר מוטי זיסר ושקניון ארנה ואולם "קסיופאה" הם בבעלותו.

רק לעשות חשבון

אם עמנואל רוזן כבר היה מריח שמשהו לא בסדר, הוא בטח היה אומר: "הנה, יש כאן איזה פאק. אם זיסר והורוביץ כאלו חברים טובים, למה גם את המסיבה האחרונה הוא לא עשה שם?" יפה רוזן, יפה ששאלת. ב-2007 מכר זיסר את הקניון לחברת "מנופים", השייכת לאנשי העסקים ג'קי בן זקן, אברהם ננקשווילי וחיים רביבו. אז את המסיבה האחרונה וההמונית עשה הורוביץ ב"הדר סיטי טאואר", שנרכש לא מזמן על ידי חברת פתאל, חברה שבבעלותה מלונות רבים בכל הארץ, וכמעט בכל פעם שאתם רואים את הסלבריטאים מבלים במלון באילת למשל - כמעט תמיד מצוין שהמלון הוא בבעלות רשת פתאל. מה הקשר בין הורוביץ לפתאל? כמה שילם הורוביץ על האירוע הענקי (דווח על כ-1,500 אורחים)? זה אני משאיר לך לבדוק, מר רוזן.

כדי להקל עליך, ביררתי כמה עולה אירוח מפואר בשני האולמות שבהם חגג הורוביץ את שלושת האירועים ההמוניים. אשת השיווק יעל מ"קסיופאה" בארנה הרצליה אמרה שהמחיר לראש קצת יותר מ-300 שקלים. "בהדר סיטי" המחיר על פי אשת השיווק אסתי הוא כ-230 שקלים. תעשה חשבון, רוזן, מה העלות.

אגב, בביקורת שלי אמרתי שהורוביץ רכש דירה מפוארת ברמת גן. זוהי, כמובן, זכותו. סתם הסתקרנתי וכתבתי בגוגל: "הורוביץ דירה חדשה", ומיד מצאתי שהיו פרסומים על הרכישה של הכתב עם עוד שמות של כמה סלבריטאים שרכשו לאחרונה דירות. רוב הדירות של הידוענים שהופיעו בידיעה היה עד 2 מיליון שקלים. הדירה עליה דווח שנרכשה על ידי הורוביץ בפרויקט "גינדי הייטס" ברמת גן הופיע הסכום שלושה מיליון שקלים. על פי מקורות זרים, כאשר ידוענים רוכשים דירות ומאפשרים פרסום שמם כרוכשי דירה בפרויקט דיור הם מקבלים הנחה משמעותית. אני בטוח שכתב צרכנות לא מעז לקבל הנחה.

ואופס, נזכרתי - יום אחד, ביומן הבוקר בגלי צה"ל, צלצלו להורוביץ, נדמה לי בעניין מפלס הכינרת, והוא, בחיוך ענקי, השיב שהוא בכלל בבלגיה, אליה טס במטוסו הפרטי של חברו המיליונר לרגל אירוע משפחתי. נדמה שלי שראשי התיבות של שם החבר היו מ.ז.

תבדוק, רוזן, תבדוק. הרי אתה עושה תכנית של ביקורת תקשורת. בגלל גילי המופלג יכול להיות שכל מה שכתבתי כאן הוא המצאה חולנית. יכול להיות שנפלו טעויות נוראיות בכתבה. תבדוק ותתקן אותי עמנואל. אגב, אני לא זוכר שחגגתי לעצמי יום הולדת, ויש לי כמה חברים ותיקים וטובים שהם בעלי בתי מלון. פעם אחת עשיתי יום הולדת "מפואר" - יום הולדת 100 של אבא שלי בבית האבות בפתח התקווה. הוזמנו 50 אורחים, הגיעו 30, ועלות הכיבוד הייתה כמו של אורח אחד ב"קסיופאה".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

נתן זהבי

צילום: דעות

עיתונאי, שדר רדיו, איש טלוויזיה, בעל טור ב"זמן ת"א". מתעסק מאז היותו בן 15 בתקשורת, חתן פרס "סוקולוב" לתקשורת ואיש השנה ברדיו

לכל הטורים של נתן זהבי

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->