הרצח בקריית אתא: האישה התלוננה נגד בעלה

במשטרה אומרים כי האישה, שעל פי החשד נרצחה על ידי בעלה שלאחר מכן שם קץ לחייו, הגישה בעבר שתי תלונות על אלימות נגדו. שכנה של בני הזוג סיפרה כי מאז בקשתה להתגרש המצב בבית החל להידרדר. "הכתובת הייתה על הקיר, תמיד שמענו צרחות וויכוחים קשים, אחד השכנים אפילו התלונן במשטרה"

יונתן הללי ואחיקם משה-דוד | 27/2/2011 12:03 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אסון ידוע מראש: זמן קצר לאחר שהמשטרה הגיעה לזירת הרצח וההתאבדות של בני הזוג מקרית אתא, סיפרו קרוביהם של בני הזוג על אורח החיים שלהם. "היא אמרה שלא טוב לה", סיפרה גליה פרחי, אחת השכנות. "היא הודיעה שהיא רוצה להתגרש ומאז המצב החל להידרדר. לעיתים הוא היה נועל אותם בבית". מבדיקה ראשונית התברר כי הוגשו שתי תלונות בגין אלימות נגד הבעל וכי לפני כמה חודשים הוא הפר את צו ההרחקה שהופעל נגדו.
זירת הרצח בקרית אתא, הבוקר
זירת הרצח בקרית אתא, הבוקר צילום: אלכס רוזקובסקי

גופותיהם של בני הזוג נמצאו הבוקר (א') בביתם בשכונת בית וגן בקריית אתא. כוחות משטרה שהוזעקו למקום מצאו את גופת הגבר תלויה בחצר, וכשפרצו לדירה מצאו בפנים את גופת האישה ועליה סימני אלימות קשים. על פי החשד רצח הגבר את בת זוגו בדקירות סכין ואז שם קץ לחייו.

מבדיקה ראשונית עולה כי בעברם של בני הזוג שתי תלונות על אלימות מצד הבעל. במאי 2010 הוא נחקר בחשד לתקיפה. הבעל הכחיש את כל החשדות והתיק נסגר מחוסר ראיות. התלונה השניה הייתה לפני מספר חודשים על הפרת צו הרחקה. בחקירתו טען הבעל כי לא קיבל את הצו ולכן גם התיק הזה נסגר מחוסר ראיות.

"הכתובת הייתה על הקיר", סיפרה פרחי. "תמיד שמענו צרחות מהבית. היו ויכוחים קשים, ואחד השכנים אפילו התלונן על כך במשטרה. הם היו זוג רגיל למעשה", המשיכה פרחי", "היא הייתה מורה והוא עסק בסחר מכוניות, הם גרו כאן כשבע שנים. לפני כמה זמן היא הודיעה לו שהיא רוצה להתגרש ומאז המצב החל להידרדר היא אמרה שלא טוב לה".
שכנה: "עכשיו עלינו לשמור על הילדים"

לדברי השכנה, כבר לפני חודש ניסה הגבר להתאבד בתלייה ללא הצלחה. "הוא אמר לשכן 'גם בזה אני לא מצליח', סיפר שיש לו צרות ובעיות והכי טוב שהוא ימות. אי אפשר להגיד שהשכנים פה לא ראו את הכתובת, היא הייתה ברורה מאד, הוא היה נועל אותם בבית והיו צרחות, פעם מישהו ניגש אז הוא מיהר לפתוח את הבית. זה סוג של אירוע שידעת שיגמר לא טוב".

לזוג שלושה ילדים, שניים מהם משותפים, בגילאי 16, 8, ו-7 שהיו בבית הספר בעת האירוע. הם 
מטופלים כעת על ידי מחלקת הרווחה והחינוך המקומית. האישה היא מורה באחד מבתי הספר בעיר, בו לומדים גם שניים מילדיה.

אינה מוסטוב, אמה של ילדה שלומדת

אצל הנרצחת: "היא תמיד הייתה חייכנית, אופטימית וחמודה, לא ניתן היה לראות שום סימן". מוסטוב סיפרה כי היא ניסתה להשיג את הנרצחת שהייתה אחראית על ההסעות לבית הספר, אולם היא לא ענתה. "ברור שלא חשדתי שהיא נרצחה, זה הרי מגוחך", אמרה, "אבל אז שכנה התקשרה אליי ואמרה שהיה רצח בשכונה".

"הגעתי לכאן וחשכו עיניי", אמרה מוסטוב. "אני עדיין לא מאמינה. זה ממש לא מתאים להם מה שקרה כאן, כנראה זה היה רגע של אי שפיות, אחרת איך אפשר להעלות על הדעת שהאבא ישאיר שלושה ילדים בלי אימא? ברור שעכשיו נצטרך לשמור על הילדים ולחבק אותם. זה הולך להיות לא פשוט, טרגדיה אמיתית".

"הם התנהגו מאוד טוב לילדים"

מריאנה, חברה שגרה בבניין ממול משפחת הנרצחת, סיפרה כי היא הופתעה לשמוע על האירוע: "אני לא יודעת על צעקות ומריבות. זו הייתה משפחה מאד טובה, התנהגו מאד טוב לילדים, החינוך היה חשוב להם מאד, והם ענו לי על כל שאלה בקשר לחינוך כי היא הייתה מורה".

"היא  לא אמרה לי שהיא פוחדת ממנו ולא שאני לא מכירה אותה - אנחנו חברים טובים", המשיכה מריאנה. "אני לא יכולה להגיד משהו רע על הבעל, לא ראיתי אותו צועק ומתעלל. מה שנכון שהוא לא רצה להתגרש ואמר שהוא לשמור על המשפחה. האימא של הנרצחת הייתה גרה איתם ולא שמעתי ממנה שהבת שלה הייתה במצוקה והיא בהלם ושוק. הם תכננו ללכת לסידורים, הלכתי בבוקר לעבודה וראיתי את הניידות".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->