זהות חדשה: התעודה הביומטרית יוצאת לדרך

מדינת ישראל משיקה תעודת זהות בעלת שבב חכם. מעתה נוכל לרשום את הילדים לגן או להסדיר את התיק שלנו במס הכנסה, מבלי לצאת מהבית

יוסי גרינשטיין | 10/3/2011 7:49 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הסוף לתורים? מדינת ישראל משיקה בחודשים הקרובים את תעודת הזהות הביומטרית שתכיל שבב חכם בו יוטמעו טביעות האצבע ותמונת הפנים של האזרח, כך שכל אחד יוכל להשתמש בכרטיס החדש לקבלת שירותים ממשרדי הממשלה באמצעות המחשב הביתי, במקום להיתקל בבירוקרטיה.
תעודות זהות
תעודות זהות צילום: משטרת מרחב אילת

אזרחי ישראל יוכלו להצטייד בכרטיס כבר תוך מספר חודשים, כך מבטיח סגן החשב הכללי באוצר טל הרמתי, אך גם יוכלו לבחור לשמור על התעודה הישנה.

מדובר בתקופת ניסיון שתימשך שנתיים, במהלכה יוכלו האזרחים להגיע למשרד הפנים ולהחליף את התעודה הרגילה שלהם בתעודה החדשה.

אזרחים שיבקשו לחדש את תעודות הזהות שלהם, יוכלו לבחור בתעודה רגילה או בתעודה חכמה ביומטרית. בתום תקופת הניסיון, ולאחר שייבדקו אם יש תקלות או פריצות למאגר הנתונים, יוחלט האם לחייב את כל אזרחי ישראל להצטייד בתעודה החדשה.

התעודה הדיגיטלית תקל בזיהוי האזרחים ותאפשר לבצע פעולות שונות מהמחשב הביתי (באמצעות קוד סודי) כמו קבלת תיק מס הכנסה, רישום הילדים לגן, בירור נתונים במשרד הרישוי, סטטוס רישום עסק או מילוי טפסים של משרדי הממשלה השונים, במקום הצורך לגשת אליהם באופן פיזי.
המשתמשים הראשונים יקבלו קורא כרטיסים בחינם

"כל הרעיון הוא לקבל את כל שירותי הממשלה דרך המחשב האישי וגם לשלוח טפסים ותשלומים שונים דרך המחשב האישי, באמצעות החתימה האלקטרונית והזיהוי של התעודה החכמה, מה שלא קיים כיום", מסביר הרמתי.

"התעודה הביומטרית תוצג בקרוב, ואנו מקווים שתיכנס לשימוש כבר באמצע שנה זו", אומר הרמתי. אזרח שיהיה מעוניין בתעודה הביומטרית החדשה יוכל לגשת לאחד מסניפי משרד הפנים. הוא יזדהה על ידי שתי טביעות אצבע ותמונת פנים, שיוטמעו לתוך שבב אלקטרוני שיימצא בתעודה עצמה.

זיהוי בעל

התעודה הביומטרית יבוצע דרך המחשב בבית באמצעות קורא כרטיסים שבממשלה מקווים כי יימצא בקרוב אצל כולנו. הממשלה תציע, כפי הנראה, לכ-100 אלף המשתמשים הראשונים קורא כרטיסים בחינם (קורא מסוג דומה עולה כיום כ-50 שקל לצרכן).

"יש עוד כמה תהליכים בירוקרטיים הדרושים לפני שהתוכנית תצא לפועל, כמו בחירת מנהל למאגר הביומטרי. הפרטים המוטבעים בתעודה הביומטרית החדשה יהיו נתונים קבועים אודות בעל התעודה, ולא יכללו נתונים משתנים כמו מצב משפחתי או מקום עבודה", מסכם הרמתי.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->