אהבה עזה: הנישואים פורחים תחת אש

הוא: רס"ן אלעד שושן, מפקד סיירת צנחנים. היא: סרן ענבל שושן, מפקדת על תצפיתניות. הם משרתים באזור הרצועה ושומרים אחד על השני, ועלינו

אורי בינדר | 10/3/2011 9:19 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במסגרת תפקידה כמפקדת פלוגת תצפיתניות בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה, סרן ענבל הלינגר-שושן נמצאת תמיד בכוננות שיא. אבל בתקופה האחרונה הכוננות מקבלת גם ממד אישי מאוד: בעלה, רב סרן אלעד שושן, הוא מפקד סיירת הצנחנים ומשרת בגזרה של אשתו. היא, למעשה, אחראית לכך שבעלה וחייליו לא יופתעו מחדירת מחבלים.
ענבל ואלעד שושן
ענבל ואלעד שושן צילום: דובר צה''ל

"הכרנו באקדמיה הצבאית כאשר למדתי מחזור אחד אחרי אלעד", מספרת ענבל, "לפני כחמישה חודשים התחתנו".

סיפור האהבה של השניים פרץ מגבולות החופה וירח הדבש ונמשך במציאות ביטחונית המכילה מרדפים, מניעה של הנחת מטעני חבלה וירי רקטות ופצצות מרגמה. אם לא די בכך, ענבל ואלעד בחרו להתגורר במושב אוהד הנמצא, איך לא, בתחום הפעילות של החטיבה הדרומית באוגדת עזה.

כך נוצר מצב שבמסגרת תפקידה הצבאי אחראית ענבל לכך שבעלה וחייליו לא יופתעו מחדירת מחבלים לגזרתם, ובמקביל על כך שמחבלים לא יצליחו להגיע לביתם שבמושב, הנמצא בטווח המרגמות של מחבלי החמאס שבדרום רצועת עזה.
"שירות נחמד ומוזר"

"אני מגינה על הבית שלי ממש", היא אומרת, "אני והחיילות מתריעות לפני החדירה של המחבלים המתקרבים כדי להניח מטענים. ב'עופרת יצוקה' למשל הייתי בתצפית ובעלי נכנס עם הכוחות לרצועה מהגזרה שלי".

ענבל מספרת כי השירות, במקביל לידיעה שבעלה נמצא לא הרחק ממנה, הוא "נחמד ומוזר. נחמד, כי אנו מתראים יותר ומוזר, כי זו הפעם הראשונה שיש לנו חיכוך מקצועי.

אבל אנחנו יודעים להפריד ולא להביא את המקצוע יותר מדי הביתה. אמנם הייתי מעדיפה שלא נעבוד יחד, אבל אם יצא לנו, זה יהיה קשה ונצטרך להיות מאופקים".

את זמנם החופשי מעבירים אלעד וענבל ב"פינוק אצל המשפחות, למרות שלא תמיד החופשות שלנו חופפות ואז אני מגיעה לבית ריק. כאשר אנחנו ביחד, אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים. למשל, רצים ביחד".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/army_security/ -->