נהגי אגד מתגייסים לקמפיין למען שליט

מאות נהגים יעצרו מחר ב-11 את האוטובוסים לחמש דקות כחלק מקמפיין המחאה למען החייל החטוף. גם ערוץ 10 הצטרף ויפסיק את שידוריו

יונתן הללי, עדי חשמונאי, ערן סויסה ואפרת זמר | 14/3/2011 9:17 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מנהל תחנת חוף הכרמל, אילן טנצר
מנהל תחנת חוף הכרמל, אילן טנצר צילום: מקס ילינסון
מאות נהגי חברת אגד מתגייסים גם הם לקמפיין "מלחמת השחרור של גלעד שליט", שיגיע מחר (ג') לשיאו, כשבשעה 11:00 צפויים הפעילים בכל רחבי הארץ לצאת לצמתים ולכבישים ולשתק את התנועה לחמש דקות, באחד ממפגני המחאה הגדולים ביותר שנראו בארץ.

מחאת חמש הדקות, דקה על כל שנה ששליט נמצא בשבי, ממשיכה לצבור תאוצה. מלבד נהגי אגד, התגייסו אליה אתמול גם גופים נוספים כדוגמת ועד ההורים הארצי, בתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות בכל רחבי הארץ, התנועה הקיבוצית, עיריות, אוהדי כדורגל, מפעלים וחברות ענק.

גם ארגון המורים הודיע על הצטרפותו ליוזמה, ועשרות אלפי המורים החברים בארגון לקחת חלק בהפגנה ולעצור את הלימודים לחמש דקות. שידורי ערוץ 10 יעצרו יופסקו גם הם, לטובת שקופית עם דמותו של גלעד עם הכיתוב: "חייו נעצרו לפני חמש שנים ולכן אנו עוצרים את השידורים לחמש דקות", בתוספת ציטוט מתוך שירו של שלמה ארצי: "ותן שיחזור שוב לביתו, יותר מזה אנחנו לא צריכים".

יוזם הקמפיין, האזרח קובי סידי, הצהיר: "אני מכוון לרף גבוה של שני מיליון אזרחים, שיעצרו ביום שלישי ב 11:00 את עיסוקיהם לחמש דקות, ייצאו לכבישים ולצמתים וכיאה למדינה דמוקרטית יצביעו בעד החזרתו של גלעד שליט הביתה".

הוא הוסיף כי "ההתגייסות מדהימה ומחממת את הלב. התחושה היא שהעם מתעורר ומבין שגלעד הוא אמנם הבן של אביבה ונועם, אבל הוא חייל של כולנו. שהעם יחליט מה המחיר שהוא מוכן לשלם".
"צריך לסגור את המדינה, לא רק לעצור את התנועה"

בחברת אגד אלפי נהגים, ורק בכבישי הצפון חולפים מדי יום כ-500 אוטובוסים. מחר, בשעה שנקבעה, הם יעצרו לחמש דקות. "כולם יעצרו", הבטיח אתמול אילן טנצר, מנהל התחנה המרכזית בחוף הכרמל בחיפה, התחנה הגדולה בצפון.

טנצר, כמו שאר עמיתיו, מקווה שההירתמות של כולם תזעזע את הממשלה. "אני מסופק אם זה יקרה", הוא מודה, "אבל צריך כל הזמן לחשוב על דרכים יצירתיות". נהג נוסף, מאיר בצלאל מחיפה, בן 39, אמר: "צריך לסגור את המדינה, לא רק לעצור את התנועה. זה ילד שצריך להחזיר אותו. צריך לעשות הכל, בכל מחיר, ולגמור עם העניין הזה".

הנהג הצעיר עידן מימון, גילה

כי כשגלעד נחטף הוא היה חייל. "אפילו הקפיצו אותנו לגזרה. אני היום לומד ועובד, והוא חטוף ולא יודעים מה קורה איתו. צריך להגיע לצמתים עם אוטובוסים. צריך לעשות הכל כדי שהמדינה תזדעזע לחמש דקות והממשלה תקבל את המסר".

הנהג והסדרן עאסי נור, נוצרי בן 35 מחיפה, הבטיח לעשות הכל: "אני לא חושב שזה יזיז משהו לממשלה אבל אני אמלא את חובתי. בעצם, זו לא חובה, זו זכות עבורי לעשות כזה מהלך".

אתמול נפגשו מובילי הקמפיין, קובי סידי ועופר בנטל, עם אנשי המטה הארצי של המשטרה, לישיבת היערכות לקראת חסימת הכבישים והצמתים הצפויה להתבצע מחר מדן ועד אילת.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->