"מיסטר נייס גאי" מאחורי הסורגים

אחרי שהפך ללהיט בפיצוציות וגלגל מיליוני שקלים צפוי עתה מחסור חמור של תחליף הסם נייס גיא. הסיבה: משווקו נעצר בחשד לייבוא סמים מסוכנים

יוסי אלי | 22/3/2011 8:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במשך חודשים היה מיסטר נייס גאי לאחד הסמים הפופולריים ביותר, בין היתר משום שנמכר חופשי בכל הפיצוציות בעיר. אלא שבמשך אותו זמן ניהלו השוטרים חקירה סמויה נגד מי שייבא אותו לישראל וכעת הוא נמצא במעצר.

נייס גאי. עלול לגרום הזיות.
נייס גאי. עלול לגרום הזיות. צילום: משטרת תל אביב
אתמול (ב') הותר לפרסום כי שוקי שמואל, תושב ארצות הברית, היבואן של תחליף המריחואנה מיסטר נייס גאי, נעצר בחשד ליבוא סמים מסוכנים מסוג MDPV (סם פסיכו-אקטיבי, הדומה לאמפטמין ששימש כתחליף סם מהדור הקודם). עתה מנהלת המשטרה מצוד אחר שותפו יוסי גלמידי.

המעצר התאפשר לאחר חקירה סמויה נגד השניים, כולל האזנות סתר. גורמים במשטרה מציינים כי תרכובת הקטורת שממנה מיוצר מיסטר נייס גאי אמנם אינה רשומה בפקודת הסמים, אך היא מסוכנת לשימוש. החקירה הפכה לגלויה לאחר שבביתו של חברו של שמואל, אודי חדד מהיישוב צפרירים שבמרחב יהודה, נתפסו כמויות גדולות של הסם.

על פי החשד, לאחר שווידאו כי מיסטר נייס גיא אינו מופיע בפקודת הסמים, פתחו שמואל וגלמידי עסק חוקי לכל דבר ואף הנפיקו קבלות לכל פיצוצייה לה מכרו את תחליף הסם. במשטרה ובמשרד הבריאות היו ערים לעניין זה והחליטו לפתוח בחקירה סמויה, שבמהלכה נתפסו במכס כמויות גדולות של הסם שנשלחו מארצות הברית.

כשהבינו השניים כי הסחורה מוחרמת הם החליטו, על פי החשד, לייעד את הסחורה לכתובות אחרות, ובהן זו של חדד בצפרירים. כשהגיעו השוטרים לביתו של חדד הם גילו כמויות של תחליף הסם ושל חומר ה-MDPV המופיע בפקודת הסמים, מה שאיפשר לייחס לשניים עבירות פליליות. גלמידי, השותף, הצליח להימלט לפני שנעצר.
עסק שמגלגל מאה מיליון שקל בחודש

בחקירתו הודה שמואל כי ידע על המשלוחים, אולם הכחיש כי ידע שמדובר בסמים המופיעים בפקודת הסמים. בדיון שנערך אתמול בהארכת מעצרו טען סנגורו, עו"ד צפריר יגור: "אין למרשי כל רצון לנגוע בדבר שנחשב לסם. אילו היה מעורב בסחר בסמים הוא בטח לא היה מגיע לכאן מארצות הברית. הוא חשב שמדובר באבקת מיסטר נייס גאי ולא באבקה מסוכנת המנוגדת לחוק".

תחליף הסם המדובר משווק כקטורת ריחנית, אולם בפועל הוא נצרך כסם חוקי לכל דבר. מקור הסם בארצות הברית, שם פותח על ידי פרופ' ג'ון ויליאמס הופמן

כתחליף למריחואנה לעישון.

זמן קצר לאחר מכן החל הסם להתפתח בשוק האמריקאי למטרות עישון. באוקטובר האחרון זיהו שמואל וגלמידי, עד אז תושבי ארצות הברית, את הפוטנציאל העסקי שבו והחלו לייבא אותו לישראל, שלוש שנים אחרי שתחליפי הסם האחרים, ובהם חגיגת הפופולרי, הוכנסו לתוך פקודת הסמים.

מומחים בישראל מעריכים כי עסקי נייס גאי בישראל מגלגלים כמאה מיליון שקל בחודש, ומדגישים כי שימוש בו עלול לגרום הזיות, קוצר נשימה, התקפי פחד, ובמינונים גבוהים הוא אף מוביל למוות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->