הכרעת

נשיא המדינה הולך לכלא: קראו את גזר הדין המלא של השופטים

הנימוקים לעונשו של קצב, הפיצוי הכספי, דעת מיעוט של השופטת שבח וההתייחסות של שני עמיתיה לעמדתה. "עם כל האמפתיה באשר לכאבה של משפחת הנאשם, אין בכאב הנפילה, והתרסקות חייו האישיים והציבוריים, לצמצם הצורך בענישתו", קבעו השופטים

נתיב נחמני ונועם שרביט | 22/3/2011 13:48 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הכרעת קצב
ארבעה חודשים אחרי שהורשע בעבירות מין חמורות כלפי נשים שהיו נתונות למרותו, נשלח היום (ג') הנשיא לשעבר, משה קצב, לשבע שנים בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי. השופטים, ג'ורג' קרא, מי שכיהן כאב בית הדין, יהודית שבח ומרים סוקולוב, הגדירו את המקרה כ"נדיר ויוצא דופן".
הנשיא משה קצב בבית המשפט בכניסה לדיון בגזר הדין, היום
הנשיא משה קצב בבית המשפט בכניסה לדיון בגזר הדין, היום צילום: חן גלילי


לקריאת גזר הדין במלואו לחצו כאן

"עבירת האינוס היא החמורה בעבירות המין המצויות בספר החוקים", כתבו השופטים בהתייחס לשני מעשי האונס שבהם הורשע קצב. "מדובר בעבירה חמורה, שיותר משהיא פוגעת בגוף קורבנה, פוגעת היא בנפשו, בכבודו ובחופשיות רצונו".

"משום חומרתה ופגיעתה הקשה בקורבנה, דומה העבירה לעבירת רצח". בסופו של דבר גזרו השופטים על קצב שבע שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך כולל של 125 אלף שקלים למתלוננות א' ו-ל'. כל השופטים קבעו יחד כי העבירות שבהן הורשע יש בהן קלון.

בפנים חתומות נכנס
קצב היום בשערי האולם והתיישב בציפייה לשמוע את דברי השופטים. קצב עצמו דמע במהלך הדיון ונתמך בבני משפחתו. השופטת בדעת המיעוט במשפט קצב, יהודית שבח, אמרה שאפשר היה להסתפק בארבע שנות מאסר.

קצב הורשע בשני מעשי אונס של א' ממשרד התיירות, ביצוע מעשה מגונה בה וכן הטרדתן המינית של ה' ו-ל' מלשכת הנשיא. כמו כן, הוא הורשע גם בשיבוש מהלכי משפט. לאחר שנקבע קלון למעשיו, קבעו השופטים כי קצב גם יפצה את א' ממשרד התיירות ב-100 אלף שקלים, ואת ל' מלשכת הנשיא ב-25 אלף שקלים.
 
כתב: יובל גורן. צילום:אורי דוידוביץ', יוגב אטיאס ורויטרס. עריכה:גלעד לוסטיג
כתב: יובל גורן. צילום:אורי דוידוביץ', יוגב אטיאס ורויטרס. עריכה:גלעד לוסטיג
כתב: יובל גורן. צילום:אורי דוידוביץ', יוגב אטיאס ורויטרס. עריכה:גלעד לוסטיג> עוד עדכונים? היכנסו לדף הפייסבוק של nrg מעריב ועשו לייק
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

נשיא, אנס

צילום: טל כהן

הנשיא השמיני של מדינת ישראל הורשע באונס. nrg מעריב בסיקור מיוחד. כל התגובות, הפרשנויות והחדשות

לכל הכתבות של נשיא, אנס

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים