לא ראוי לרחמים

אתה, ריצ'רד גולדסטון, פגעת אנושות ביכולתה של מדינת היהודים להתגונן ולהילחם על חייה עשית את זה כשופט בעל שם. כדמות בינלאומית בעלת השפעה. וגם כיהודי היום אתה לא צריך להתחרט, מר גולדסטון, אתה צריך להתבייש

בן כספית | 3/4/2011 5:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"לא ידעתי". זה מה שהוא אומר עכשיו, פחות או יותר, השופט ריצ'רד גולדסטון. אם ידעתי מה שאני יודע היום, הדוח שאני עומד מאחוריו, שצלב את מדינת היהודים והפך אותה למצורעת, היה נכתב אחרת. כך גולדסטון, במאמר ב"וושינגטון פוסט" מאתמול (שבת). כיהודי, הוא בונה על המסורת היהודית לפיה "במקום בו בעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד", וגם "מודה ועוזב, ירוחם".

אבל ריצ'רד גולדסטון לא ראוי למחילה, וגם לא לרחמים. המעשה שעשה מתועב ושפל, מנוגד לערכי מוסר בסיסיים, לצדק טבעי, להגיון צרוף, עד כדי פסילתו כמועמד לחנינה על הסף. כיהודי, הוא נהג בדרך הכי לא יהודית שאפשר.

הוא בגד בכל העקרונות הללו, הוא שיחק אותה ראש קטן, הוא העניק פרס בינלאומי יקר מציאות לרשע והוקיע את זה שניסה להתגונן מפניו. ריצ'רד גולדסטון צריך להמשיך להתמודד עם מצפונו, עם דמותו המשתקפת במראה, עד יומו האחרון. אנחנו כבר התמודדנו עם מה שהוא עשה לנו. עכשיו שיתמודד עם זה הוא.

עליבות תירוציו מקוממת בפני עצמה. לא ידעתי. שתו לי, אכלו לי. ממשלת ישראל לא שיתפה פעולה עם ועדת החקירה ולכן העובדות לא היו לפנינו. תירוצים שאינם ראויים לדפוס. כי אטימותה של ממשלת ישראל, כבודה במקומו מונח, אין לה שום קשר לעובדות שהיו ברורות לכל מי שיש עיניים, אוזניים ומצפון.

גולדסטון כתב במאמרו שהפשעים שביצע חמאס במהלך עופרת יצוקה, בהם ירי רקטות ללא אבחנה לעבר מטרות אזרחיות, היו מכוונים. פשעיה של ישראל, לעומת זאת, היו לא מכוונים. באמת, כל הכבוד מר גולדסטון. איזו אבחנה מדוייקת. העובדה שאתה מעז להשוות בין ישראל לחמאס תמוהה לכשעצמה.
זכות לגיטימית להגנה עצמית

אבל נתעלם ממנה לרגע. השאלה היא, בשביל מה היית צריך את פשעי החמאס "במהלך עופרת יצוקה". מספיק שהיית מעיין בפשעי חמאס במהלך השנים שקדמו לעופרת יצוקה. הפשעים האלה גרמו לכך שעופרת יצוקה באה אל העולם. כשכלו כל הקיצין, אחרי שהתברר ששמונה שנים חמאס יורה רקטות על אזרחים, נשים וילדים, והעולם שותק.

ולכן, מר גולדסטון, לא נזקקת לחומר מממשלת ישראל כדי להגיע לתובנה שכל אדם הגון חייב להגיע אליה: יש לישראל זכות לגיטימית ומוצדקת להגנה עצמית. בטח כשמדובר בטרור תוצרת האיסלם הקיצוני. כשהטרור הזה נמשך למרות שישראל פינתה את השטח הכבוש עד הסנטימטר האחרון. בטח כשהטרור הזה מסתתר בקרב אזרחים והופך אותם למגנים אנושיים, כשהוא יודע שיש על מי לסמוך.

על שרלטנים כמוך, מר גולדסטון, שיידעו להפוך לקרדום ש"מועצת זכויות האדם"

של האו"ם, גוף שכל קשר בינו לבין זכויות אדם מקרי בהחלט, תחפור בו את קברנו.

אז עכשיו, כשהמסיכה מעל "המועצה לזכויות האדם" נקרעה, כשלוב, חברה מרכזית במועצה הזו, טובחת באזרחיה, כשנאט"ו מפציצה בלוב אזרחים כדי להגן עליהם (ועל בארות הנפט), כשאסד קוצר את אזרחיו, כשחיילים סעודים נכנסים לבחריין כדי לירות באזרחיה, כשהעולם המוסלמי כולו רותח, מבעבע ומגדיר מחדש את פרופורציות הצביעות תוצרת הקהיליה הבינלאומית והאו"ם, עכשיו נזכרת, מר גולדסטון, להגיד שטעית.

מצטער, קשה לי להתרגש מהמחווה הזו. וגם מהדרישה שלך לאכוף על חמאס את דיני המלחמה. אתה מוכיח, מר גולדסטון, שאתה לא מבין את הבעיה האמיתית. לא צריך לאכוף על חמאס לציית לדיני המלחמה. צריך לשנות את דיני המלחמה. הם מתאימים למלחמות של פעם, ולא לקרבות של היום.

אתה צריך להתבייש

במציאות בה ארגוני טרור מדינתיים משתמשים באוכלוסיה אזרחית לצרכי הגנה, מתמקמים בלב איזורים מאוכלסים בצפיפות, זורעים טרור והרס מתוך ישובים, ומסתתרים מאחורי הדין הבינלאומי והצביעות העולמית, צריך לצייד את המדינות הנפגעות באמצעים להתגונן.

אתה, ריצ'רד גולדסטון, פגעת אנושות ביכולתה של מדינת היהודים היחידה בתבל להתגונן ולהילחם על חייה. עשית את זה כשופט בעל שם, כמשפטן, כדמות בינלאומית בעלת השפעה, וכיהודי. אתה לא צריך להתחרט, מר גולדסטון, אתה צריך להתבייש.

וכמה מילים על הזירה שלנו: צדק השר יצחק הרצוג, שהיה כמעט היחיד (יחד עם מרידור) שחשב אז שצריך להתייצב מול גולדסטון ולהציג בפניו את הקייס שלנו. בעיקר בגלל העובדה שהיה לנו קייס. ואחרי גולדסטון, יכול להיות שהגיע הזמן שהארגונים הישראלים ההם, של "הקרן החדשה", שהלעיטו את הועדה ב"נתונים", גם הם יתחרטו? אפילו קצת? ואם לא הם, אז הקרן עצמה, שמשתתפת במימונם?

בלוגים של בן כספית
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

בן כספית

צילום: דעות

עיתונאי, משפטן, ישראלי. היה בעבר שליח 'מעריב' בניו-יורק. כתב ופרשן מדיני-פוליטי-בטחוני. כתב שלושה ספרים וסיקר חמישה ראשי ממשלה

לכל הטורים של בן כספית

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->