תיעוד מיוחד: תמונות מאוטובוס הילדים שספג טיל נגד טנקים

הסלמה נוספת בדרום: זמן קצר לאחר ירי טיל הנ"ט לעבר אוטובוס במועצה האזורית שער הנגב, החלה מתקפת פצמ"רים על יישובי הנגב המערבי. התושבים נכנסו למרחבים המוגנים והתלמידים נתבקשו להישאר בבי"ס. צה"ל הגיב בתקיפה נרחבת ברצועה, והחל לפעול באזורים שמהם שוגרו פצצות המרגמה

אורי בינדר, שמעון איפרגן, אריק בנדר ואחיקם משה-דוד | 7/4/2011 17:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הנגב תחת אש: מעל ל-20 פצצות מרגמה נורו החל משעות הצהריים (ה') לעבר יישובי הנגב המערבי. שיא המתקפה הגיעה בפגיעה ישירה של רקטה על אוטובוס תלמידים שדקות קודם לכן הוריד קבוצה של 50 נערים במועצה אזורית שער הנגב.
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
צילום: רויטרסכתוצאה מהמתקפה נער בן 16 נפצע באורח אנוש ונהג האוטובוס נפצע באורח קל. "מזל גדול שהאוטובוס לא היה מלא", אמר קצין משטרה שהגיע לזירת האירוע. "בדרך כלל האוטובוס מתמלא בעשרות נוסעים. אם הפצצה הייתה מתפוצצת כשהוא מלא, זה היה יכול להיגמר באסון. ההערכה היא כי הירי היה מכוון לעבר האוטובוס".

בעקבות המתקפה הודיע דובר צה"ל כי "בתגובה לפגיעת טיל נגד טנקים באוטובוס שהסיע ילדים במועצה אזורית שער הנגב, מבצעים כוחות משולבים של צה"ל תקיפות נרחבות ברצועת עזה".

לדבריו, "בוצע ירי למרחבים מהם נורו פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל בשעה האחרונה. צה"ל ימשיך לפעות ברצועת עזה בהתאם להערכת מצב".

גם נשיא המדינה, השוהה בניו יורק עודכן באירוע הירי בדרום. בפגישה שקיים עם שגרירי מועצת הביטחון של האו"ם, אמר פרס: "זוהי עוד דוגמא חיה לכך שעזה הפכה למדינת טרור. האם האו״ם יכול להבטיח שמעשי טרור לא יקרו? אף אחד מכם לא היה מוותר על בטחון מדינתו וגם ישראל עומדת על הגנתה".

הנשיא הדגיש בפני השגרירים כי "מאות אלפי אמהות וילדים בדרום ישראל אינם מסוגלים לישון בשקט בלילה כתוצאה מירי הטילים מעזה".
צילום: אדי ישראל
חיילי צה''ל בזירת האירוע, היום. צילום: אדי ישראל

צילום: אדי ישראל
האוטובוס שנפגע, היום במועצה אזורית שער הנגב. צילום: אדי ישראל

צילום: אדי ישראל
האוטובוס שנפגע היום מהרקטה. צילום: אדי ישראל

צילום: אדי ישראל
האוטובוס דקות לאחר הפגיעה, היום. צילום: אדי ישראל

צילום: אדי ישראל
רסיסים וצעצועים לאחר הפגיעה, היום. צילום: אדי ישראל
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים