המחאה בטקס: תחילתו של קרב מוצדק

ההתפרצות של יואל שליט ושל חברתו לטקס המשואות מהווה שינוי בטקטיקה של משפחת שליט - וטוב שכך. הנימוס והאצילות פשוט לא עזרו עד כה

יעל פז-מלמד | 11/5/2011 5:32 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בערב יום העצמאות ה-63 למדינת ישראל החל השלב המכריע במאבקה של משפחת שליט על חייו של בנה, גלעד. יכול להיות שהשלב הזה היה צריך להתחיל כבר ביום העצמאות ה-60, אולי אפילו ה-59, אבל אביבה ונועם שליט היו בטוחים אז שמדינת ישראל "תעשה הכל" כדי להחזיר חייל צה"ל שנלקח בשבי בעת ביצוע משימה מבצעית אליה נשלח.

הימים נקפו והפכו לשנים, עוד יום עצמאות ועוד אחד, ומדינת ישראל, יותר נכון ראש הממשלה שלה, משאיר את גלעד שליט בשבי חמאס. מפקיר אותו. מפקיר את המשפחה. לקח לה זמן למשפחה הכל כך ישראלית הזו להבין שזה המצב. כמו שלקח זמן לרבים מאוד בציבור הישראלי.

היינו משוכנעים שצעדות מחאה שקטות ומנומסות בהשתתפות מאות אלפי אזרחים יעבירו את המסר החד-משמעי ללשכת ראש הממשלה. משפחת שליט חשבה שישיבה ממושכת בקור הנורא של ירושלים ובחום הכבד של הקיץ הישראלי בתוך אוהל מחאה על סף ביתו של ראש הממשלה תעשה את שלה: תביא את האיש שאחראי לחייו ולגורלו של גלעד שליט לשלם את המחיר הנקוב שנדרש כדי להצילו.

מי היה יכול להאמין שאף אחד מהדברים הללו לא יקרה? הרי חינכו אותנו אחרת. אמרו לנו דברים שונים לחלוטין.
משפחתו של חייל צה"ל יוצאת לקרב

עד שהגיע יום העצמאות ה-63 שכל כולו הוקדש לעניין הערבות ההדדית, ויואל שליט, האח, וחברתו יערה וינקלר הבינו שהגיע הרגע להתחיל לשבור את הכלים. להכות לכולנו בלבבות באופן נחרץ ובוטה, ולהודיע לראש הממשלה שהנימוס והאצילות הסתיימו.

אין יותר מצב שבו יעמוד יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ויגיד שכולנו זוכרים את גלעד שליט, ונעשה הכל להשבתו ועוד בלה בלה, והקהל ימחא כפיים בחום וירגיש שהוא מילא את חובתו, ועכשיו יאללה, זיקוקי דינור.

מותר לנו. מירקנו את המצפון. הזכרנו את גלעד, ושאף אחד לא יגיד שהוא לא "בלבנו תמיד". גם לא ניתן יותר לראש הממשלה

להגיד שאנחנו פועלים בדרכים נסתרות להשבתו. ה"נסתרות" אומר שאני לא יכול למסור לכם כלום, להבטיח מאומה, לדון בכלל בעניין. לכן, נא להוריד את גלעד שליט מסדר היום הציבורי, אחרת ייגרם נזק.

במשך חמש שנים אלו היו הכללים. במבחן התוצאה מדובר בכישלון גדול יותר מזה שלקח על עצמו ראש השב"כ היוצא. לא עוד. משפחת שליט משנה את הטקטיקה, וטוב שכך. צבי שליט, הסבא, כבר החל בכך לפני כמה שבועות. עכשיו הצטרפו יואל ויערה. הרי הזמן הולך ואוזל, והם לעולם לא יוותרו על הילד שלהם, הנכד, האח. משפחתו של חייל צה"ל יוצאת לקרב נגד המדינה על חיי בנה.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

יעל פז-מלמד

צילום: דעות

עיתונאית ועורכת במעריב. כותבת מאמרים פוליטיים וכן כתבות אישיות בנושאי פנאי ואוכל. עורכת את "בכיף", מוסף בענייני טיולים, תיירות, אוכל ופנאי

לכל הטורים של יעל פז-מלמד

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->