נוסעים זועמים: "בושה, ברכבת תמיד מפשלים"

אלפי נוסעים שלא התעדכנו על השביתה, או ששמעו על צו המניעה, הגיעו לתחנות הרכבת ומצאו אותן ריקות. "פשוט מתעללים באזרחים"

נתיב נחמני ואורי בינדר | 12/5/2011 8:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בית המשפט נתן הבוקר (ה') את דברו ולפי לוח הרכבות של מסוף ארלוזורוב, התנועה חזרה לסדרה אך עם זאת הרציפים עדיין סגורים, עמדות המודיעין ריקות ואיש אינו מאמין תחזור לסדרה בקרוב. מבין כל הנוסעים המאוכזבים, אלו שהחליטו לנסות את מזלם בדוכן הפיס שבמסוף נחלו אכזבה נוספת. "אין תקשורת" אמר מפעיל הדוכן "אין רכבות ולנו אין תקשורת" הסביר למבטם העגום של הנוסעים שהתקשו להאמין לצירוף מקרים שכזה.

הנוסעים בתחנת רכבת סבידור מרכז, ת''א
הנוסעים בתחנת רכבת סבידור מרכז, ת''א צילום: רענן כהן
משעות הבוקר נותרו הרציפים בתחנות הרכבת ברחבי הארץ ריקים, לאחר שעובדי הרכבת לא מילאו אחר צו בית המשפט ולא שבו לפעילות. עשרות אלפי נוסעים שלא התעדכנו על שביתת הפתע או כאלה שסברו שהצו הזמני נגד השביתה בתוקף, הגיעו לתחנות ונתקלו בשלטים המבשרים: "בוקר טוב, אין היום רכבת אבל אפשר להיכנס".

למרות החלטת בית הדין לענייני עבודה בתל אביב להוציא צו ביניים נגד השביתה, ועד עובדי הרכבת ממשיך להשבית את תנועת הרכבות, מה שגרם לזעם רב בקרב אלפי הנוסעים שנתקעו.

אנשי האבטחה של תחנת הרכבת בתל אביב נאלצו לומר למאות נוסעים זועמים שפנו אליהם כי אין רכבות ועליהם למצוא תחבורה חלופית. למרות זאת, היו כאלה שהתעקשו לרכוש כרטיסים בעמדות האוטומטיות, בתקווה שכל רגע תשוב תנועת הרכבות לסדרה.
צילום: מקס ילינסון
עומס בתור לאוטובוס בקו חיפה תל אביב בעקבות שביתת הרכבת צילום: מקס ילינסון
תורים אינסופיים לאוטובוס

"זו בושה שככה עושים בתחבורה הציבורית, שאין רכבת שאמורה להיות"  אמרה אחת מאלפי הנוסעים המעוכבים שהגיעה הבוקר לתחנת ארלוזורוב. "זה פשוט עצוב שאי אפשר לבנות על הרכבת, הם תמיד מפשלים" אמרה נוסעת אחרת.

השביתה ברכבת גורמת לתסיסה גדולה בקרב הנוסעים בקווים הדרומיים. בתחנות רכבת באר שבע מרכז, באר שבע האוניברסיטה ולהבים זעמו הנוסעים, על כך שלא שמעו על השביתה והתעוררו למציאות

קשה.
רבים מיהרו לתחנה המרכזית של באר שבע, והצטרפו לתורים האינסופיים של הקו מספר 380 המגיע לתחנת הרכבת תל אביב מרכז.

"שמעתי ברדיו על השביתה", סיפרה ליאת, סטודנטית, שהמתינה לאוטובוס בתחנה המרכזית בבאר שבע. "נכנסתי לאינטרנט כדי לאמת, ואני בשוק. אני צריכה להגיע לחיפה, ועכשיו אני נוסעת באוטובוס לתל אביב ומשם לחיפה. לא האמנתי שכך שיתעללו באזרחים עובדי הרכבת".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->