נתניהו על מחאת הקוטג': "תהיו כמו כחלון - תמצאו פתרון"

ראש הממשלה הגיב היום לראשונה על חרם הקוטג' וקרא לשרים למצוא פתרונות למחירי המזון הגבוהים; ועדת הכלכלה תדון היום בהחזרת הפיקוח על מוצרי החלב

אלי ברדנשטיין | 19/6/2011 12:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (א') לראשונה למחאת הקוטג' וקרא לשרים למצוא פתרונות למחירי המזון הגבוהים. "תהיו כמו כחלון ותמצאו פתרון", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. נתניהו התכוון לרפורמות שהנהיג כחלון בשוק התקשורת, ביניהן ביטול קנסות היציאה בשוק הסלולר והכנסת מפעילות חדשות במטרה לגרום לירידת מחירים בענף.

בתוך כך, המחאה החברתית תוספת תאוצה ועד כה הצטרפו לחרם כ-88 אלף איש. היום נזכיר, יתקיים דיון בוועדת הכלכלה בנושא החזרת הפיקוח על מוצרי החלב. מסמך שערך מכון המחקר של הכנסת, הסוקר את עליית מחירי התשומות ומחירי מוצרי החלב בפיקוח, מגלה כי גידול עלויות הייצור של גבינת קוטג' לא תאם את הזינוק במחירי המוצר מאז 2006. בעוד מחיר הקוטג' עלה ב-42.6%, השכר בתעשיית המזון עלה ב-25% באותה התקופה ומחיר החלב עלה ב-21.5%. 

אי לכך, קובעים עורכי המחקר כי ההסבר לעלייה הנוספת הוא חוסר תחרותיות בשוק החלב אשר אפשר ליצרנים להעלות את המחירים ולגרוף לכיסיהם רווחים גבוהים יותר. 
צילום: אמיל סלמן
מחאת הקוטג' מגיעה לישיבת הממשלה. ''תהיו כמו כחלון'' צילום: אמיל סלמן
ועדת שרים תפעל לפתרון מצוקת הדיור

נתניהו התייחס בישיבת הממשלה לנושא נוסף שמטריד את הציבור - מחירי הדיור הגואים - ואמר כי בכוונת הממשלה להסמיך היום ועדת שרים "שתפעל לפתרון מצוקת הדיור במדינת ישראל".

לדבריו, "יש מצוקת דיור במדינה.

צעירים נאלצים לחיות עם הוריהם וסביהם. המחירים מאמירים, משום שאין מספיק היצע דירות. את הצד של השיווק התחלנו לפתור ברפורמה היסטורית במינהל מקרקעי ישראל. אנו נעשה כביש עוקף ביורוקרטיה", אמר נתניהו. 

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->