האחות השכולה טוענת: פוטרתי בשל מילואים

נוף בן גיאת הלכה והתנדבה לשירות קרבי ולטענתה בשל כך הופסקה העסקתה. מעסיקיה בתגובה: "היא לא פוטרה. אנו מקיימים החוק"

יונתן הללי | 14/7/2011 8:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עבור נוף בן גיאת, בת 21, שירות בצה"ל הוא ערך עליון. לפני חמש שנים איבדה את אחיה יער במלחמת לבנון השנייה, והיא עצמה הלכה בעקבותיו ושירתה בקרבי. אולם כאשר סיימה השבוע שירות מילואים בן 17 יום כמפעילת האמרים, גילתה כי בקפה גרג, מקום עבודתה, הפסיקו לטענתה את העסקתה.
נוף בן גיאת
נוף בן גיאת צילום: מקס ילינסון

סמל יער בן גיאת ז"ל, בן 19 במותו, היה צלף ביחידת הצלפים של הנח"ל. הוא נפל ביום האחרון של מלחמת לבנון השנייה, מרסיס שחדר את אפוד המגן שלו. זה קרה ביום השנה לגיוסו.

"הוא נפל בקרב בצורה הכי קלאסית", מספרת אמו עירא מקיבוץ נחשולים שמדרום לחיפה, "הוא וחבורה של צלפים חיפו על פינוי פצועים, עד שקליע פגע בו והרג אותו במקום".

גם לאחר מותו של יער, החיים לא האירו פנים לבני משפחת בן גיאת. באוקטובר האחרון הם איבדו את האב יוסי, בן ה-66. "הוא הגיע לחדר החדש של נוף בקיבוץ לעזור לה בכל מיני עבודות", מספרת עירא, "וזמן קצר לאחר מכן נוף מצאה אותו שוכב, ללא רוח חיים".

נוף שוחררה מצה"ל לא מזמן ונקראה לשירות מילואים שנחלק לשניים. בחלקו הראשון הוא נמשך 12 יום, לאחריהם שבוע הפוגה ואחר כך שירות בן שישה ימים נוספים. עם סיום תקופת המילואים, הגיעה נוף עם חברות למקום עבודתה "קפה גרג" בזכרון יעקב על מנת לברר באלו משמרות שובצה.
אינה מתכוונת לוותר

לתדהמתה, גילתה שלא שובצה לאף משמרת. "באתי למקום העבודה שלי אחרי המילואים ופשוט לא האמנתי", מספרת נוף, "ביקשתי הסבר למה אני לא משובצת לעבודה, ואבי, המעביד שלי, אמר לי:'החלטנו שאת לא מתאימה לעבוד אצלנו בגלל שירות המילואים'".

נוף זעמה על התשובה. והבהירה למקום העבודה שהיא אינה מתכוונת לוותר. בתגובה, הודיעו מנהלי "קפה גרג" לנוף כי היא תשובץ מעכשיו למשמרת אחת בשבוע. נוף הבהירה כי אינה יכולה

להתפרנס ממשמרת בודדת בשבוע ונענתה לדבריה: "זה מה שיש".

"למעשה הם פיטרו אותי", היא אומרת, "זה שעכשיו הם מתחכמים ומשבצים אותי למשמרת אחת זה ניסיון עלוב לומר לי:'אנחנו לא מפטרים אותך, אבל אנחנו נגרום לך לעזוב'. והכל בגלל מה? בגלל שהלכתי למילואים". בשלב מאוחר יותר ביקשה נוף מכתב פיטורין ואת תלושי השכר שלה, אך לא קיבלה אותם. "אין לך תלושים", נאמר לה לדבריה, "המשכורת שלך הייתה כסף מזומן".

"הגיע הזמן שיתייחסו בכבוד לאנשי מילואים"

עורך הדין של "קפה גרג", יואב אבן, מסר: "הגברת נוף בן גיאת מעולם לא פוטרה והיא אפילו משובצת לעבודה ביום ו' הקרוב. היא מעולם לא קיבלה מכתב פיטורין. נשמח לראות אותה מגיעה למשמרת ביום ו'. הניסיון לומר שהיא שובצה למשמרת אחת במתכוון, הוא אינו נכון כי המקום מעסיק עשרות מלצרים ומלצריות וכל אחד מקבל משמרת לפי הצרכים כדי שכולם יוכלו לעבוד יותר. החברה מכירה בחוקים של עובדים שיוצאים למילואים ולא יעלה על הדעת שהיא תפוטר".

לטענה כי סירבו לתת לה תלוש משכורת, וכי היא קיבלה משכורת במזומן אמר עו"ד אבן כי לא ידוע לו דבר כזה.

בתגובה לדברים אמרה בן גיאת: "את המשמרת היחידה הוא נתן לי אחרי שאמרתי לו שזה לא חוקי לפטר עובד בגלל מילואים. הם משקרים. הגיע הזמן שיתייחסו בכבוד לאנשי מילואים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/army_security/ -->