מחאת

גיליוטינה הוצבה ברוטשילד: "זו לא אמנות אלא הסתה"

בין המייצגים הרבים בשדרת המחאה התל-אביבית, הוצב סמלה המובהק של המהפכה הצרפתית. עוברים ושבים לא נשארו אדישים למחזה: "מדובר במבנה מעורר סלידה. אין שום הבדל בין זה לבין תמונתו של רבין במדי אס.אס". עד כה, איש לא לקח אחריות על המיצג השנוי במחלוקת

נתיב נחמני | 10/8/2011 0:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: מחאת הדיור
חוסר טעם או הסלמה במחאה? בין כל המיצגים האומנותיים הממלאים את שדרות רוטשילד הוצבה אמש (ד') במרכזה של השדרה גיליוטינה - אחד מסמלי המהפכה הצרפתית. כמו אז, גם עתה הצבת הגיליוטינה בשדרה היתה שנוייה במחלוקת ורבים התקשו להשאר אדישים אליה.

הגליוטינה שהוצבה בשדרות רוטשילד בתל אביב, אמש
הגליוטינה שהוצבה בשדרות רוטשילד בתל אביב, אמש צילום: אמיר מאירי
נכון לעכשיו לא ברור מי הציב את הגיליוטינה בשדרה. איש לא לקח אחריות על המיצג השנוי במחלוקת, אך ככל הנראה מדובר בקבוצת אמנים.

"מבחינתי לא מדובר פה באמנות אלא במבנה מיותר ומעורר סלידה", אמר אחד מבאי השדרה, "אין פה אמירה במסווה של אמנות, אלא הסתה לשמה. אני לא רואה שום הבדל בין תמונתם של רבין או של ביבי במדי אס.אס לבין הגיליוטינה הזאת על רקע המחאה החברתית".

רבים אחרים ניגשו אל המיצג וביקשו לבדוק האם הסכין שבראשה חדה והאם מנגנון ההפעלה שלה אכן עושה את עבודתו. אחרים ניצלו את ההזדמנות לצילום כשראשם מבצבץ מהמקום בו אמור להיות מונח ראשו של האדם המוצא להורג.

כל הארץ הפגנות

המחאה החברתית ממשיכה לצבור תאוצה ומצפון ועד דרום נערכו אתמול (ד') עצרות במגוון נושאים: דיור, תנאי עובדי הקבלן, מחירי החשמל והתחבורה ציבורית. מאהל המחאה בירושלים הוחשך לחמש דקות, בבת ים התעמתו המפגינים עם המשטרה, ובבאר שבע צעדו סטודנטים בבגדי ים וצעקו: "המחאה מתפשטת".

כ-150 איש ישבו בחושך במאהל בגן הסוס בירושלים כשהם מדליקים עששיות במחאה על העלייה במחירי החשמל. העיתונאי ואיש הטלוויזיה איתי אנגל הגיע למקום והציג למפגינים את הסרט שלו כיכר תחריר. 

בתל אביב, ירושלים, באר שבע, חיפה וקריית

שמונה נערכו במקביל צעדות מחאה בקריאה לשינוי שיטת ההעסקה הפוגענית בישראל.

המפגינים קראו לשנות את השיטה של עובדי קבלן ולהעסיק את העובדים באופן ישיר והוגן. הם דרשו לעצור את תהליך ההפרטה ולוודא שלכל העובדים יהיה ביטוח פנסיוני ושכר הוגן.

בבאר שבע צעדו כמאתיים סטודנטים בשדרות רגר, כשהם עוטים מסכות לבנות על פניהם לאות הזדהות עם פועלות הניקיון ועובדי הקבלן שאינם מקבלים את הזכויות המגיעות להם בחוק. "רוצים שהעובדים יוכלו לעבוד בכבוד ולחיות מתלוש המשכורת שהם מקבלים, די להפקרה הפושעת".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->