אבו מאזן מודה: הופסקו השיחות עם הנשיא פרס

יו"ר הרשות מאשר את פרטי חשיפת מעריב: אחרי ארבע פגישות עם פרס, שנועדו להחיות את תהליך השלום, הפגישה החמישית בוטלה

עמית כהן | 15/8/2011 7:46 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אישר כי ניהל ערוץ שיחות חשאי עם נשיא המדינה, שמעון פרס, כפי שנחשף במעריב. במסגרת כך הוא אף נפגש ארבע פעמים עם פרס בחו"ל, בניסיון להחיות את תהליך השלום, במקביל לשיחות באמצעות מקורבים ושיחות טלפון. הפגישה החמישית לא יצאה לפועל, לאחר שממשלת ישראל - כך לפי אבו מאזן - לא קיבלה את העקרונות עליהם דן פרס.

 
שמעון פרס ואבו מאזן
שמעון פרס ואבו מאזן צילום: פלאש 90
ביום שישי בערב נפגש יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, עם בכירים בפת"ח במוקטעה ברמאללה ודן עימם במצב המדיני. במהלך הפגישה סיפר אבו מאזן כי נפגש ארבע פעמים עם הנשיא פרס, בעמאן ובלונדון. "ניסינו להחיות את המשא ומתן ואת תהליך השלום על בסיס יסודות נכונים", אמר אבו מאזן.

לדברי אבו מאזן, פרס אמר לו שקיימת אפשרות שהמשא ומתן יניב תוצאות. "ממשלת ישראל תקבל אותו ונתניהו ייקח עליו אחריות", ציטט אבו מאזן את פרס. לאחר ארבע פגישות, היו אמורים השניים להיפגש פעם נוספת בעמאן, אולם הפגישה בוטלה. "פרס אמר שהוא מצטער, אבל הממשלה לא מקבלת את מה שנשאנו ונתנו עליו", אמר אבו מאזן. פרס הבהיר כי לא יוכל להמשיך את המגעים.
אין טעם להמשיך בשיחות

בחודש מאי חשף מעריב כי נשיא המדינה שמעון פרס מקיים ערוץ הידברות חשאי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אשר כלל גם שיחות טלפון, העברת מסרים באמצעות שליחים ושיחות בין מקורבים.

זאת, לאחר שהנשיא פרס, כפי הנראה, חש מתוסכל מהמבוי הסתום שאליו נקלעו המאמצים לחדש את המשא ומתן, והיה מודאג מאוד מהסכנות הניצבות

בפני ישראל בספטמבר.

אך, כפי הנראה, לאחר הפגישה הרביעית הוחלט שאין טעם להמשך קיום השיחות והמפגשים. לפי פרסומים המגיעים מסביבתו של אבו-מאזן, הנשיא פרס הבין כי אין טעם להמשיך בשיחות, ולכן, למרות שכבר היה בדרך לפגישה חמישית עם יו"ר הרשות הפלסטינית הודיע לו כי הפגישה מבוטלת.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/pulitic_news/ -->