רקטה התפוצצה בבאר שבע; חיל האוויר תקף ברצועה

הסלמה בדרום: רקטת גראד התפוצצה בשטח פתוח מצפון לבאר שבע, לאחר שאזעקה נשמעה בעיר וביישובים הסמוכים. לא נגרם נזק ואיש לא נפגע. בתגובה לירי תקף חיל האוויר ארבעה יעדים ברצועת עזה ובהם חוליית מחבלים שהתכוננה לבצע ירי פצצות מרגמה לשטח ישראל. הפלסטינים מדווחים על הרוג ו-5 פצועים

אורי בינדר | 15/8/2011 23:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כלי טיס של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה (ג') ארבעה יעדים בשטח רצועת עזה. התקיפה הגיעה בתגובה לירי רקטות הגראד שבוצע אמש לעבר באר שבע. כוח צה"ל זיהה חוליית מחבלים שהתכוננה לבצע ירי פצצות מרגמה לעבר הנגב המערבי והכווין כלי טיס שפע במחבלים.
 
צה
צה
צה"ל תקף בעזה, צילום:רויטרס עריכה:ערן אבירם


"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחים ובחיילים וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור כנגד ישראל. חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", נמסר מדובר צה"ל. גורמי רפואה ברצועת עזה מסרו כי בתקיפת חיל האוויר הישראלי נהרג אדם אחד וחמישה נפצעו.
 
רקטת גראד
רקטת גראד צילום ארכיון: אדי ישראל
"
התקיפה הגיעה שעות ספורות לאחר שרקטת גראד התפוצצה בשטח פתוח מצפון לבאר שבע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סמוך לשעה 23:30 שוגרה הרקטה ממרכז הרצועה ובעקבות כך הופעלה אזעקה  בעיר ובכמה יישובים סמוכים ובהם עומר ולהבים.  

ראש מועצת עומר, פיני בדש, אמר בעקבות ירי הרקטות: "אנחנו חוזרים לשגרה תמיד אחרי חמש דקות, אבל יש לפעול למען החזרת מערכת כיפת ברזל לגזרה. אנחנו חזקים ולא ישברו אותנו, אבל הטיפטופים הולכים ומתגברים, וצריך להכות מהר את הפלסטינים ולא לתת למצב להחריף לקראת ספטמבר".
התושבים גילו איפוק

ראש מועצת להבים, אלי לוי, כינס מיד את צוות החירום היישובי ואמר: "אני מרוצה שמערכת הצופרים עבדה היטב. התושבים ביישוב גילו איפוק ונהגו לפני הוראות פיקוד העורף. התכנסו בצוות החירום ודיברנו על כך שהירי מתקרב אלינו ושכולם צריכים להיות ערניים לקראת הצפוי בחודש ספטמבר".

בפיקוד העורף הופעל במהירות הנוהל ובעלי התפקידים הוקפצו, אולם לאחר זמן קצר התברר כי לא היו נזקים ואיש לא נפגע, ולכן נשמעה צפירת הרגעה בקרב בעלי התפקידים שבאזור

באר שבע, עומר, מיתר ולהבים.

לפני יומיים זיהו כוחות צה"ל שיגור של רקטה ככל הנראה מסוג גראד מרצועת עזה. צה"ל זיהה נפילה בשטח פתוח דרומית לאשקלון.

שתי רקטות גראד נחתו לפני כשבוע וחצי בשטח המועצה האזורית לכיש. על פי דיווחי המשטרה, זוהתה נפילה ברפת באחד היישובים באזור שהביאה למספר נפגעי חרדה. נפילה נוספת זוהתה בשטח פתוח סמוך לקריית גת. בעקבות שיגור הרקטות תקף צה"ל את חוליית המחבלים האחראית לירי ברצועת עזה.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים