7 הרוגים ועשרות פצועים במתקפת טרור ליד אילת

חוליית מחבלים שחדרה לשטח ישראל מסיני תקפה אוטובוס של אגד בקו 392 שעשה את דרכו לאילת. בנוסף, נורה טיל נ"ט לעבר כלי רכב פרטי שנסע באותו אזור, ומטען חבלה הופעל לעבר סיור של צה"ל שנע בציר פילדלפי. כוחות צבא ומשטרה גדולים ניהלו קרב ממושך עם המחבלים והצליחו לחסל שבעה מהם

כתבי nrg מעריב | 18/8/2011 12:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שבעה בני אדם נהרגו היום (ה') ועשרות נפצעו במתקפת טרור משולבת בגבול ישראל-מצרים, שכללה ירי על אוטובוס סמוך לאילת, ירי נ"ט על רכב נוסף, ומטען שהופעל כנגד סיור צבאי בציר פילדלפי.
באדיבות הערוץ הראשון
באדיבות הערוץ הראשון
באדיבות הערוץ הראשון


באירוע הראשון פתחו מחבלים באש לעבר אוטובוס אגד בקו 392, שעשה דרכו מבאר שבע לאילת, סמוך לצומת נטפים. המחבלים יצאו מתוך מכונית פרטית כשהם לבושים בסרבלים כחולים והחלו לירות לעבר האוטובוס, שרוב נוסעיו היו חיילים. למרות הירי המשיך נהג האוטובוס בנסיעה אל בסיס צבאי סמוך. לפני כן ניסו המחבלים לירות לעבר מכוניות חולפות בכביש.
  
כוחות הביטחון, בהובלת צה"ל, פתחו במרדף אחר מכונית פרטית בצבע כחול, אשר ממנה ככל הנראה בוצע הירי. על פי הדיווחים, כוחות מיוחדים של המשטרה (ימ"מ) איתרו את המכונית החשודה ובין הצדדים נפתח קרב יריות מטווחים קצרים, בסיומו חוסלו שלושה מחבלים. ארבעה מחבלים נוספים חוסלו על ידי כוחות צה"ל.

באירוע נוסף ביצעה חוליית מחבלים ירי לעבר רכב, סמוך לזירת הירי הראשון. ככל הנראה, באירוע זה שולבו ירי טיל נ"ט ופצצות מרגמה. מד"א דיווח על חמישה פצועים במצב אנוש באירוע זה. בנוסף, באותה שעה, דווח על פיצוץ מטען על רכב צבאי, שערך סיור בציר פילדלפי בגבול ישראל-מצרים. 

מנכ"ל מד"א, אלי בין, דיווח כי שבעה בני אדם נהרגו באירועים, מהם שתי נשים וחמישה גברים. לבית החולים יוספטל באילת הגיעו 29 פצועים, אחד מהם במצב קשה והשאר במצב קל-בינוני. שבעה מהם הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ו-19 מהם שוחררו מבתיהם.


צילום: רויטרס
האוטובוס שנפגע מהירי צילום: רויטרס
"היו התרעות, אבל האירוע הזה תפס אותנו בהפתעה גמורה"

בעקבות האירועים הוכרזה כוננות מוגברת במחוז הדרומי. כוחות צה"ל והמשטרה פרוסים בכוחות מתוגברים ממצפה רמון עד אילת, לרבות בכניסות לערים באזור, ומבצעים סריקות נרחבות באזורים הסמוכים לזירות הירי. כבישים 10 ו-12 נסגרו לתנועה והוגדו כשטח צבאי סגור, וכביש הערבה (90) נפתח לתנועה לאחר שנסגר גם הוא. במשטרה ביקשו מהציבור להימנע מלהגיע לאיזור הדרום.

על פי הדיווחים, לצה"ל היו התרעות על כוונה של חוליית מחבלים לחדור לישראל מתוך סיני כדי לבצע פיגוע. "היו התרעות בשבועות האחרונים לפיגועים באזור אילת והערבה, כולל אפשרות של לחטיפת חיילים. נערכנו בהתאם, אבל האירוע הזה תפס אותנו בהפתעה

גמורה", אמר בכיר בפיקוד הדרום. 

גורם בטחוני נוסף אישר כי הלילה התקבלה התרעה כללית על כוונה לבצע פיגוע. לדבריו, בעקבות ההתרעה תגבר צה"ל את כוחותיו בדרום, מה שאפשר את הקפצת צוותי הימ"מ במהירות. 

במשמר הגבול טענו כי "ההחלטה של משרד הביטחון לפרק את יחידת מג"ב ערבה, שהייתה פרוסה לאורך הגבול עם מצרים, ולהציב במקומה חיילים, הייתה מוטעית, והאירוע הזה הוכיח זאת".

מפקדת אוגדת אילת נמצא בשטח ואלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, עושה דרכו במסוק מתל אביב לגזרת האירוע. הרמטכ"ל, בני גנץ, אמור גם הוא להגיע לזירה בהמשך. שר הביטחון מקיים הערכת מצב בהולה בקריה בתל אביב.
  
השתתפו בהכנת הידיעה יהודית זילברשטיין, אחיקם משה דוד, שמעון איפרגן, אבי אשכנזי ואורי בינדר

צילום: יהודה בן יתח
פינוי פצועים לבית החולים יוספטל צילום: יהודה בן יתח
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
עדכון אחרון : 18/8/2011 14:34
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים