הרוג ושישה פצועים בפגיעות רקטות בבאר שבע ובאופקים

אדם נהרג ושישה נפצעו, אחת מהם אנוש, כאשר שתי רקטות פגעו בבית ובמכונית בבאר שבע. רקטת גראד פגעה ישירות בבית באופקים, שהיה ריק מאדם באותה שעה. כל הפצועים פונו לבית החולים סורוקה. מוקדם יותר יורטה רקטה נוספת שנורתה לעבר באר שבע. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים.

כתבי nrg מעריב | 20/8/2011 20:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גזרת הדרום מתחממת: אדם אחד נהרג ושישה נפצעו הערב (שבת) כאשר שתי רקטות גראד פגעו ישירות בבית ובמכונית בבאר שבע ואחת נוספת בבית באופקים, שהיה באותה שעה ריק מאדם. ניידות טיפול נמרץ פינו את הפצועים וחבלני משטרה הוזעקו לזירת האירוע. שר הביטחון, אהוד ברק, כינס דיון הערכת מצב בקריה בתל אביב בעקבות האירועים.
צילום לקוח מתוך יו טיוב
צילום לקוח מתוך יו טיוב
צילום לקוח מתוך יו טיוב


ההרוג, תושב העיר באר שבע, מת מפצעיו בבית החולים סורוקה בעיר, אליו פונו גם יתר הפצועים משתי הזירות - תינוק בן ארבעה חודשים, ילד בן תשע וצעיר בן 20 מאופקים, ועוד שלושה פצועים נוספים מפגיעת הגראד בבאר שבע, אחת במצב אנוש, אחד קשה, שניים בינוני ושניים במצב קל. הם מטופלים בחדר ניתוח. בנוסף, לבית החולים פונו כשלושים נפגעי חרדה כתוצאה מירי הרקטות לעבר בבאר שבע.

אחד השכנים שסייע לפצועים בדקות הראשונות, סיפר: "מייד כששמעתי את הפיצוץ היו צעקות. יצאתי החוצה יחד עם אמא שלי ואחי. ראינו אדם פגוע בראשו, חציו שרוף. הייתה גם נערה שרועה על הרצפה שפירפרה ועוד כמה פצועים שביקשו מים. כולם נפגעו מרסיסים. זה היה ממש כמו מלחמה".
  
בעקבות האירועים, הדגיש מפקד מרחב דרום, יוסי פריינטה: "יש להיכנס למרחבים מוגנים ולממדים. כשיש נפילה, אנו מבקשים מאנשים לא להגיע ולא להתקהל בזירת האירוע כי זה מסוכן". גם ראש עיריית באר שבע פנה לציבור התושבים בבקשה להיכנס למרחבים המוגנים כשנשמעת אזעקה.

ארגון ועדות ההתנגדות העממית נטלו אחריות על ירי הגראדים לעבר היישובים. מוקדם יותר יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה נוספת שנורתה לעבר העיר. 

דנינו: "ניתן היה למנוע את האסון"

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הגיע הערב לזירת האירוע בבאר שבע ואמר: "בהמשך לאירועים הקשים ביום חמישי, הערכנו שניכנס לאיום של נפילות רקטות ארוכי טווח וקצרי טווח. ההיערכות של המשטרה היא היערכות שנותנת מענה טוב בתנאי שהציבור יוכל וידע להיענות להנחיות שנתקבלו על ידי המשטרה ועל ידי פיקוד העורף".

לגבי הירי הערב בבאר שבע אמר: "מתחקיר שערכנו בעניין, ניתן היה למנוע את האסון הזה. אם היו נענים ונשמעים להנחיות המשטרה ופיקוד העורף ונשארים בחדרים ממגונים וחדרי ביטחון בעת ירי הרקטות על העיר - האירוע

היה יכול להיגמר ללא נפגעים".

בפנייה לציבור התושבים, הזהיר דנינו: "אני יודע שכיפת ברזל זה כמו זיקוקי די-נור והיא מוציאה את האנשים לרחובות. אין לאנשים מה לעשות ברחובות בעת ירי רקטות" והוסיף: "הימים הקרובים אמורים להיות קשים וצפוי ירי רקטות נוסף לעבר הדרום".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע גם הוא לבאר שבע ואמר: "האחריות לאירוע היא של חמאס. התגובה שלנו תהיה קשה וכואבת מאוד, לא נסכים למצב הזה יותר. הירי צריך להיפסק, לא נשלים עם מצב שבו אנשים נפגעים ברחובות. נעשה לזה סוף".

היערכות משטרתית מוגברת

בעקבות ההסלמה בדרום, החליטו במשטרה להעלות את רמת הכוננות. במהלך סוף השבוע קיים מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, שורה של הערכות מצב עם ראש אגף המבצעים במשטרה ניצב ניסים מור, עם מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יוסי פריינטה ועם גורמי ביטחון נוספים. בתום הפגישות, התקבלה החלטה להעלות באופן משמעותי את רמת הכוננות של המשטרה בכל רחבי הארץ, ובמקביל לתגבר את המחוז הדרומי ואת מרחב השפלה, מחשש כי ירי הרקטות יימשך.

במשטרה החליטו לתגבר את כוחות משטרת התנועה הארצית בדרום בעשרות ניידות, כדי לתת מענה לתרחישים ביטחוניים בצירים הבינעירוניים בדרום. נוכחות השוטרים תוגברה גם בירושלים, מחשש להפרות סדר לקראת סוף צום הרמדאן.

גם מנכ"ל מגן דוד אדום, אלי בין, הורה להעלות את רמת הכוננות של מד"א בכל הארץ ועשרות צוותים רפואיים תגברו את ההיערכות של מד"א בישראל. במקביל, הורה בין לתגבר את הפרישה של האמבולנסים בדרום הארץ.

בהכנת הידיעה השתתפו אורי בינדר, שמעון איפרגן ויובל גורן.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים