כוכב נולד - אובדן התמימות

הידיעה שציונים שנתנה מרגול למתמודדים כנראה הוכתמו ב"הכרת התודה" לגורמים בעולם התחתון מעלה בי בחילה. הסכמתי שילדי יצפו בדבר הזה? איכס

טל בשן | 30/8/2011 14:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתי וחבריה, בוגרים טריים של להקה צבאית, היו צופים נאמנים של 'כוכב נולד'. אהבתי או לא - הם לא החמיצו ולו תוכנית אחת, עקבו אחר המועמדים (את חלקם הכירו מהשירות), התפעלו והחזיקו אצבעות לאחדים, הסתייגו מאחרים. לעיתים עקבתי בחצי עין כשצפו בתוכנית - צעירים דעתנים, בעלי טעם מנומק וגם תמימים, כך חשבתי כבר אז, וצדקתי, יותר ממה שידעתי.

העובדה שמרגלית צנעני פנתה לעבריין שלום דומראני או למיכאל חזן בענייין החוב של אסף אטדגי היא בהחלט עניין פלילי לענות בו, כמו שאומרים, אבל זה משהו מרוחק, לא בדיוק מהווי הרחוב שלנו. 'כוכב נולד', לעומת זאת, היה בן בית יומיומי אצלנו - ואולי משום כך, ותסלח לי הפרקליטות, יותר מענייני הסחיטה והאיומים לכאורה, מפריעה לי הידיעה שגם לשם, לכוכב נולד, שלח העולם התחתון את טלפיו הארוכות, בעזרתה האדיבה של צנעני, וזה, אולי, הנזק הציבורי העיקרי שנגרם מכל הפרשה.

אנחנו לא ילדים. לכולם ברור שהטלוויזיה בפריים טיים היא קודם כל מכונת כסף צינית. אבל אי אפשר היה להישאר אדישים מול הצעירים הנרגשים בעליל, עם הברק בעיניים, שעבדו והתכוננו ועיבדו והתרגשו וביצעו.

הקשבנו להם, נדבקים בהתרגשותם, בשאיפה הנוגעת ללב להגשים את חלומם, רדוד ככל שיהיה. כעת, עם כל הידיעה שההפקה אינה מעורבת ואשמה בדבר - הידיעה שציונים שנתנה צנעני למתמודדים כנראה הוכתמו ב"הכרת התודה" שחשה כלפי גורמים כאלה ואחרים בעולם התחתון מעלה בי בחילה אישית. את הדבר הזה אני הכנסתי הביתה? הסכמתי שילדי יצפו בו? איכס.
כולם ידעו ושתקו

בעוד הצופים בתמימותם מחזיקים אצבעות למתמודדים כמו לירון תאני ועומר אדם, מסתבר שפרחה סביבם בורסת סחר אפלה של העולם התחתון, אמרגנים וכרטיסים ואחוזים, כמו היו ראשי בקר, או עופות מטילי כסף.

ומסתבר שכולם חוץ מאיתנו ידעו על כך. ידעו - ושתקו, כמובן. כעת מסתבר לקהל שאיננו "בעניינים" שהזמר המזרחי החדש, בחלקים גדולים הוא לא רק עילג ודל לחנים אלא גם נגוע.

אולי במסגרת המחאה החברתית הגיע הזמן גם להרגיע את נציגיו הבכירים של הז'אנר הזה, המתלוננים תדירות

על קיפוח ובינתיים מגלגלים מיליונים (ומעסיקים היטב את חוקרי מס הכנסה), נוסעים במכוניות פאר, עונדים שעוני יוקרה ובינתיים יורקים אש וגופרית על כל מי שמעז לבקר את המוצרים הנחותים היוצאים מפס הייצור הזה (עיין ערך יהורם גאון, שהוקע אל עמוד הקלון ונחלץ רק בזכות מוצאו הספרדי).

אגב, שמנו לב שלא נרשמה בעולם התחתון שום התעניינות בזמרים אשכנזים צעירים ששרים יהודית רביץ וגרוניך. הנה לכם קיפוח! טוב, מאלה אי אפשר לעשות כסף מרינגטונים וחתונות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טל בשן

צילום: .

עיתונאית ועורכת בכירה, עורכת את מגזין 'להיות הורים' של מעריב. בעלת טור בקול ישראל ומרכזת את מגמת הכתיבה המגזינית בבי"ס לעיתונות "כותרת". דור שני לעיתונות, מאמינה עדיין במקצוע

לכל הטורים של טל בשן

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/nrg_opinions/ -->