שוב התפוצץ צינור נפט של קצא"א בנחל צין

חודשיים אחרי שהתפוצץ צינור קצא"א בנחל הדרומי, ארע בשעות אחר הצהריים פיצוץ נוסף. כלי כבד פגע בצינור ודלק החל לזרום לשמורה

יעל דראל | 5/9/2011 17:10 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
דליפת הנפט בנחל צין. בחודש יוני
דליפת הנפט בנחל צין. בחודש יוני צילום: צחי אולייניק, רשות הטבע והגנים
פיצוץ נוסף אירע אחר הצהריים (ב') בצינור הנפט של קצא"א בנחל צין. על פי דיווחי רשות הטבע והגנים  כלי כבד של קבלני חברת קצא"א שעבדו במקום פגעו בצינור ודלק החל לזרום שוב לשמורה ולערוץ הנחל. החברה הצליחה לעצור את הנזילה ותחל בקרוב בשאיבת הדלק.

הפיצוץ התרחש מרחק של 200 מטרים בלבד מהמקום בו התרחש הפיצוץ הקודם, שאירע בחודש יוני. כזכור, בפיצוץ הקודם דלפו מאות ליטרים של דלק לשמורה ועבודות השיקום במקום טרם הסתיימו. 
כעת, אנשי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה עושים דרכם למקום בו נפגע הצינור, על מנת לפקח כי כל הפעולות הנדרשות לעצירת הדליפה ננקטות במהירות האפשרית.
הנזילה נעצרה

"אני רואה בחומרה את הפגיעות החוזרות ונשנות בשמורה ומטיל את מלוא האחריות על חברת קצא"א ומנהליה", אמר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. "בכוונתי לפנות לשר האוצר בדרישה לפעול לשינוי חוק קצא"א המספק להם חסינות כלפי חוקים סביבתיים, זאת, על מנת להחיל עליהם חובות ולאפשר כלים לאכיפה יעילה כלפי הפעולות הרשלניות של החברה".

מקצא"א נמסר בתגובה: "בזמן פעולות כיסוי קו  16 לשדות התעופה, שעבר שיפוץ לפני שלושה שבועות, כמה מאות מטרים ממקום האירוע הקודם, ציוד כבד (באגר) של קבלן חיצוני שעסק בשיפוץ, פגע בקו הצינור שמכיל דס"ל. החברה זיהתה באופן מיידי את הנזילה בחדר הבקרה והשיגור, ועל פי התרגולת, הפעילה את נהלי החירום , סגרה מגופים ובודדה את קטע הצינור, והנזילה נעצרה. בקרוב תתחיל חברת קצא"א

בשאיבת הדלק ותתחיל בהליכי תיקון ותחזוקה של השטח ותחזיר המצב לקדמותו וזאת בתאום מלא עם גורמי המשרד להגנת הסביבה והגורמים הרלוונטיים השונים. החברה ממשיכה לטפל באירוע, מתחקרת ובוחנת את הסיבות שהובילו לאירוע".

נזכיר כי המשרד להגנת הסביבה מנהל בימים אלו חקירה פלילית נגד החברה ומנהליה בגין גרימת זיהום לשמורה בגין הפגיעה הקודמת בצינור הדלק.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

דעות וטורים

המייל הירוק

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/green/ordering_new_1/ -->