המחאה לא הועילה: מיצג העירום מתקיים על חופי ים המלח

למרות ההתנגדויות שהשמיעו בכנסת ובמועצות האזוריות, 1,200 בני אדם משתתפים הבוקר בצילום העירום ההמוני שמקיים הצלם ספנסר טוניק בים המלח. הצילומים נערכים במספר מיקומים בים ובסביבתו. המשטרה שאישרה את קיום המיצג האומנותי מוודאת כי הסדר נשמר

nrg מעריב | 17/9/2011 7:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הצלם ספנסר טוניק מקיים הבוקר (שבת) את צילום העירום ההמוני בחוף בים המלח, זאת למרות ההתנגדויות שנשמעו אודות המיצג האומנותי. על פי ההערכות משתתפים בו 1,200 בני אדם. הצילום הראשון נערך בתוך הים והשני בחוף.

המשטרה, שסיפקה את האישור הדרוש לקיום האירוע, מאבטחת בכוחות מתוגברים את המקום שנשמר באופן חשאי ביותר - זאת לאור החשש שמתנגדים ינסו למנוע בכוח את קיומו. כמו כן שומרים הכוחות על הסדר באזור.

בשבועות האחרונים נשמעו קולות מעורבים בציבור ובכנסת לגבי קיום המיצג. "הצילום הזה הוא תועבת הגויים", אמר הרב אליהו אברז'ל, ראש בית הדין הרבני האזורי בירושלים. "חמור מאוד שנותנים לאירוע כזה להתרחש בארץ הקודש. זו עבירה חמורה מאוד של גילוי עריות".

ח"כ הרב ניסים זאב (ש"ס) כבר החל ליזום הצעת חוק שתאסור לחלוטין את השימוש בעירום ובהתערטלות לצורך אמנות. "הצילום הזה בים המלח הוא מעשה זנות בכיסוי אמנותי", זעם זאב. "מדובר בתוכנית סוטה אשר תשחית את הערכים והמוסר של בני הנוער ותהפוך אותנו לסדום ועמורה".

לעומתם היו קולות שתמכו במיצג. מרב אילון, חברת קיבוץ עין גדי שבתחום המועצה האזורית "תמר", שחולשת על רוב שטחו של ים המלח, הביעה שמחה לקראת האירוע. "אני נגד הגבלת אמנים וחולמת שנים על הפרויקט הזה", היא אמרה. "הוא טוב גם לים המלח, גם למדינת ישראל הדמוקרטית וגם למען האזרחים המאמינים בחופש האמנות, ובעיקר מתוך האמונה שעירום לא נועד לגרות, אלא להוות דרך ביטוי עבור האמן הבינלאומי היהודי, ספנסר טוניק. האזור הזה מדהים לצילומים, ואין הבדל אם המצולמים עירומים או לבושים".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_news/in_country/ -->