ארגוני הסביבה ליו"ר המינהל: עצור הכרייה בסמר

רגע לפני הרס הדיונה האחרונה בערבה, פנו תושבי האזור וארגוני הסביבה ליו"ר החדש של מינהל מקרקעי ישראל. "יש פתרונות וחלופות אחרות", ציינו. "זהו נכס סביבתי חסר תחליף"

nrg מעריב | 2/10/2011 14:45 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
רגע לפני הריסת חולות סמר בערבה פנו, בסוף השבוע שעבר, ארגוני הסביבה ותושבי האזור ליו"ר החדש של מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, בבקשה שימנע את תחילת העבודות במקום. "גורל חולות סמר אינו רק עניין משפטי או כלכלי, זהו נכס סביבתי חסר תחליף", הם כותבים. בשבוע שעבר גם nrg מעריב פנה לליברמן בעניין זה, אז אמר יו"ר המינהל החדש כי אין כרגע כוונה לעכב את תחילת העבודות.

בואו להיות חברים של nrg ירוק בפייסבוק

"אנו זקוקים לעזרתך בהצלת הדיונה האחרונה בערבה. אנו מבקשים את התערבותך המיידית כדי לעצור את כניסת הדחפורים לחולות סמר", מבקשים הארגונים, החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, מגמה ירוקה וסביבה בריאה בערבה. "אנחנו מבקשים להקפיא מיידית את כל הפעילות לקראת הכרייה והחציבה, עד לפרסום תוצאות בדיקות החלופות השונות לחול", הוסיפו.

בנצי, עצור את הכרייה בחולות סמר
תירוצים כמו חול: איך הורסים את חולות סמר?

חולות סמר. משכן למגוון מדהים של בעלי חיים
חולות סמר. משכן למגוון מדהים של בעלי חיים הצילום באדיבות יניב גולן
חולות סמר (כ-30 קילומטרים צפונית לאילת) הם הדיונה האחרונה בערבה. בדיונות מתקיים עולם שלם  צומח, חי ונוף. המקום הקסום עלול בקרוב מאוד להפוך למחצבת ענק. בשבועות האחרונים התקיימו מגעים, הן מצד המשרד להגנת הסביבה והן מצד ארגוני הסביבה, עם המינהל במטרה לשנות את המכרז ובצע את כריית החול באזורים אלטרנטיביים. אך המגעים הללו לא נשאו, בינתיים פרי.

"חולות סמר הינן משכן למגוון מדהים של בעלי חיים, ביניהם: צבועים, זאבים, שועלים, קיפודי מדבר, ארנבות, דרבנים, ירבועים, גרבילים, אלימון, מיני נחשים רבים, שנונית האז, נחושית חולות, שממית
ערבה, ועוד חסרי חוליות רבים, חלקם ייחודיים לחולות סמר", כתבו הארגונים לליברמן. 

הארגונים הוסיפו: "אנחנו מנהלים את המאבק למען הצלת חולות סמר. זה לא מאבק נגד, זה מאבק בעד, בעד בשפיות, בעד המשכיות, בעד הטבע וכן, גם בעד פיתוח, אך שיהיה מאוזן, נכון ומקיים. יש פתרונות וחלופות אחרות לאספקת חול לבנייה, מלבד הדיונה הקסומה בחולות סמר".

טרם התקבלה תגובת מינהל מקרקעי ישראל
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''סביבה''

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים