פורת הובא למנוחות: הלכת בעקבות האהבה

אלפי אנשים הגיעו לכפר עציון ללוות את חנן פורת בדרכו האחרונה. יו"ר הכנסת ספד לו: "היתה בך אהבה כובשת לעם ישראל, לארצו ולתורתו"

עמיחי אתאלי | 5/10/2011 12:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אלפי בני אדם השתתפו היום (ד') בהלווייתו של חנן פורת שהתקיימה בבית העלמין בקיבוץ כפר עציון. פורת נפטר אמש (ג') בביתובגיל 67 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, והותיר אחריו אישה ו-11 ילדים.
הלוויתו של חנן פורת, היום
הלוויתו של חנן פורת, היום צילום: פלאש 90

"תודה אלוהים שנתת לנו לקחת אותו הביתה בראש השנה, מוקף בילדים ובנכדים", ספדה לפורת בתו אפרת במסע ההלוויה. "קראנו לך אבא של שבת כי היינו רואים אותך כמעט רק בשבת".

עוד אמרה בתו, כי במשך שנים אמרו לו בני משפחתו לעזוב את הפוליטיקה: "גורל כל ארץ ישראל היה על כתפיך. דאגנו לאורך הדרך לא לפרגן לך, לנתק לך את הטלפון ואת הרדיו. רצינו אותך יותר בבית".

גם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ספד לפורת: "חנן, באתי להיפרד ממך בשם הכנסת ובשם העם בישראל. הלכת בעקבות האהבה לכל מקום שבו לא היו אנשים אוהבים. הייתה בך אהבה כובשת לעם ישראל, לארצו ולתורתו". בלוויה נכחו גם השרים משה (בוגי) יעלון, סילבן שלום, עוזי לנדאו, דניאל הרשקוביץ, גדעון סער והרבנים הראשיים.

פורת, שגדל בקיבוץ כפר עציון ומשפחתו פונתה משם בעת מלחמת השחרור, היה חבר כנסת בולט במשך 14 שנה ונחשב לאחד מאבות ההתנחלויות ביהודה ושומרון.
הקים את מפלגת התחיה

פורת שירת בחיל הצנחנים והשתתף במלחמת ששת הימים בשחרור ירושלים. אחרי המלחמה שב לגוש עציון והיה מבין מובילי חידוש ההתיישבות.

במלחמת יום הכיפורים נפצע פורת באורח אנוש בעת שנלחם באזור תעלת סואץ, ולאחר שהשתקם מהפציעה הקים ביחד עם קבוצת צעירים מישיבת מרכז הרב את תנועת "גוש אמונים" שנאבקה על הקמת התיישבות יהודית ביהודה ושומרון.

בעקבות

הסכם השלום בין ישראל למצרים, הקים פורת יחד עם יובל נאמן וגאולה כהן את מפלגת "התחיה", ובמסגרתה נבחר לכנסת העשירית בשנת 1981.

ב-1983 חבר לפורשי המפד"ל אשר הקימו את סיעת מצ"ד, ושנה לאחר מכן התפטר מהכנסת. ב-1988 נבחר לכנסת מטעם המפד"ל, בה כיהן עד 1999, ובכנסת ה-14 כיהן כיו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים