גובשה תוכנית לפירוק הרשות הפלסטינית

לבקשת אבו מאזן, הרשות גיבשה תוכנית מגירה לפיה אם המאמצים באו"ם יכשלו, האחריות על בריאות, חינוך, ואף ביטחון תועבר לישראל

רימון מרג'ייה | 28/10/2011 8:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הרשות הפלסטינית גיבשה תוכנית מגירה לפירוקה תוך כמה חודשים, כאופציה לכישלון המאמצים באו"ם. התוכנית נוסחה לבקשת יו"ר הרשות אבו מאזו ובמסגרתה יועברו האחריות על ענייני הבריאות, החינוך והתיירות לישראל, שתתבקש לקבל לידיה גם את האחריות הביטחונית בשטחים בסיום התהליך. כך מסר גורם פלסטיני בכיר ל-nrg מעריב.

יו
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הרעיון זכה לתמיכה כללית צילום: רויטרס
רעיון פירוק הרשות הפלסטינית הועלה בשנים האחרונות יותר מפעם אחת, לרוב על ידי גורמים פלסטינית המתנגדים למשא ומתן עם ישראל. אולם לאחרונה הנושא נבדק לעומק על ידי המחלקה לענייני המשא והמתן באש"ף, בעקבות בקשתו אבו מאזן.

בשבוע שעבר נפגש אבו מאזן נפגש עם חברי הוועד המרכזי בפתח והעלה בפניהם את הרעיון, שזכה לתמיכה כללית. במחלקה לענייני המשא והמתן העלו הערכות לגבי התגובות האפשריות של ישראל למהלך כזה. אחת מהן היא התנתקות מהגדה המערבית והטלת סגר עליה, בדומה להתנתקות מעזה.

עם זאת, הגורם הדגיש שאין כל החלטה בעניין, בין השאר בגלל המשמעויות שלה, לאו דווקא המדיניות. "מספר פקידי הרשות עומד כיום על 250 אלף, נוסף על 50 אלף אנשי ביטחון מכל הזרועות", הסביר . "לא ברור מה יהיה איתם".

מצד שני, ברשות מאסו בסחבת המדינית. "הפנייה לאו"ם הייתה השלב האחרון בפתרון הזה", אומר הגורם, "אחריו אין מה לעשות יותר". בנאום שנשא שלשום אבו מאזן בפני המועצה המהפכנית של הפתח, הגוף שמכהן כמעין פרלמנט של התנועה, הזכיר אבו מאזן את נושא עתיד הרשות. באותו מפגש אישרה המועצה את סילוקו מהתנועה של בכיר הפתח לשעבר, מוחמד דחלאן.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים