כיפת ברזל יירטה שתי רקטות שנורו לעבר באר שבע

בבאר שבע כבר התכוננו לחזרה לשגרה בעקבות השקט היחסי, אך נראה שהשמחה הייתה מוקדמת: שלוש רקטות נורו הערב מרצועת עזה לעבר העיר, שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והשלישית התפוצצה בשטח פתוח. לא היו נפגעים או נזק. העירייה: נחליט אם לקיים לימודים לאחר דיונים עם פיקוד העורף

אורי בינדר | 31/10/2011 18:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שלוש רקטות נורו הערב (ב') מרצועת עזה לעבר באר שבע. מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט שתיים מהרקטות, ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח מבלי שגרמה לנפגעים או לנזק.
נחיתת גראד ביישובי הדרום
נחיתת גראד ביישובי הדרום צילום ארכיון: אדי ישראל


אזעקות נוספות נשמעו במועצה האזורית שער הנגב, שם נשמע פיצוץ רקטה, ולא דווח על נפגעים או על נזק. אחר הצהריים התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצת חוף אשקלון, גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מוקדם יותר הודיעה עיריית באר שבע כי מחר יתקיימו הלימודים כסדרם, אבל עתה לא ברור האם ההנחיה תישמר. מלשכת ראש העיר נמסר, כי ההחלטה תתקבל רק לאחר דיונים עם אנשי פיקוד העורף.

במהלך פתיחת מושב החורף של הכנסת, הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי ישראל תפרוס מערכות נוספות של כיפת ברזל במקומות אחרים בארץ. "אבל תפיסת הביטחון לא יכולה להישען על הגנה בלבד", דברי ראש הממשלה, "היא חייבת לכלול גם יכולת תקיפה. נמשיך לפעול בנחישות מול המאיימים על ביטחון אזרחינו. הקם להורגך השכם להורגו ומי שפוגע בנו דמו בראשו".

אמש, סמוך לחצות, נפלו מספר רקטות בשטחים פתוחים סמוך למועצה

אזורית אשכול. מאוחר יותר, תקף צה"ל חוליית מחבלים שתכננה שיגורים לעבר ישראל. בעקבות השקט היחסי, ביטל פיקוד העורף את ההנחיות שהוציא בעקבות ההסלמה של סוף השבוע והורה על חזרה לשגרה. עם זאת, ביישובים רבים הנמצאים בטווח הירי הוחלט שלא לקחת סיכון ולהשבית את הלימודים.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים